Aj keď bolo s kĺbmi najhoršie, zabralo to vždy: Stačí len natrieť a ísť spať – pre mňa najväčšia pomoc na boľavé kolená!

Tento liek odporúčam každému, koho bolia kĺby a kosti. Napríklad pri reume, alebo iných zápaloch to dokáže naozaj veľmi pomôcť. Za skúšku nič nedáte a určite je to lepšie, ako zbytočne trpieť či hltať pilulky proti bolesti. Ja používam hlavne na kolená a zápästia. Najhoršie bolesti prichádzali so zmenami počasia. Tento zábal mi veľmi pomohol, je to prírodné analgetikum a pomôže vám zmierniť bolesti aj zápal. Musíte však mať trpezlivosť, úľava by mala prísť už po pár dňoch, ale ja som na výraznejšie zlepšenie používala obklad necelé dva mesiace. Ak sa obávate reakcie oleja s kožou, najskôr si na skúšku natrite len malé množstvo na zápästie, ako keď skúšate farbu na vlasy.

Potrebujeme:

200 g cesnaku – ošúpaného

Rastlinný olej

Postup:

Cesnak zomelieme mlynčekom na mäso – odporúčam použiť domáci cesnak, ktorý je vždy silnejší. Dáme do nádoby zo skla a zalejeme olejom. Zavrieme a necháme na tmavom mieste 2 týždne lúhovať – nezabúdame sem-tam pretrepať obsah. Potom scedíme cez hustú gázu a použitie je veľmi jednoduché. Natrieme na boľavé miesta (nech je pôvod bolesti akýkoľvek – nie však na otvorené rany), prikryjeme fóliou a zabalíme do teplého uteráka alebo nahriateho obväzu. Necháme pôsobiť cez noc. Olej uchovávame v chladnejšej miestnosti.

Gitka L.

...