Cesnakové prírodné antibiotikum, hlavne na kašeľ: Overené, odskúšané – pár lyžičiek a choroba nemá šancu!

Túto domácu medicínu na kašeľ a zápaly v ústnej dutine som vyčítala z knihy o bylinkách a ich účinkoch. Liek je vynikajúci hlavne na kašeľ, rýchlo zaberá a dokonca ani cesnaková chuť v ňom nevadí. V pohode ho zvládajú aj deti a to napríklad kalciový sirup som do nich nevedela dostať. Ak máte páve teraz problém s kašľom, alebo zapáleným hrdlom, určite skúste. ide o recept, ktorý používam naozaj dlho a vždy na jeseň a v zime je mojím veľkým pomocníkom.

Potrebujeme:

6 strúčikov cesnaku

8 lyžíc cukru

250 ml vody

Postup:

Cesnak nasekáme na drobno a dáme do vody s cukrem. Zamiešame a pomaly varíme 10 min. Necháme uležať niekoľko hodín a scedíme. Uchovávame v chladničke.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

To je recept, ktorý používam už roky. Dokonca, aj moje deti ho jedia normálne. Veľmi rýchlo zaberá na kašeľ, najneskôr druhý deň zaznamenáte veľkú zmenu.

Synom (10 a 12 rokov) dávkujem 5 ml sirupu podľa potreby – maximálne 6x denne. Je to naozaj zaručený liek na akýkoľvek kašeľ a zápaly v ústnej dutine. Recept pochádza z knihy o domácom využití byliniek. Ja ho mám osvedčený a verím, že bude užitočný aj pre vás.