Prírodný recept proti infekciám v tele: Posilňuje imunitu a bojuje proti horúčke a desiatkam chorôb!

Toto je recept založený na macerácii cesnaku. Má mimoriadne účinky pri posilňovaní imunitného systému a boji proti mnohýcm chorobám. Tento starý recept používal už môj dedo a práve od neho poznám tie fantastické účinky na ľudské telo.

Toto je recept založený na macerácii cesnaku. Má mimoriadne účinky pri posilňovaní imunitného systému a boji proti mnohýcm chorobám. Tento starý recept používal už môj dedo a práve od neho poznám tie fantastické účinky na ľudské telo.

Na výrobu potrebujeme:

6-8 hláv cesnaku

Liter vody

dve polievkové lyžice petržlenovej vňate

Ako to pripravit:

Strúčiky cesnaku rozdrvte alebo rozdrvte, vložte do nádoby, zalejte studenou vodou a premiešajte.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Na zmiernenie vône a chuti cesnaku pridajte zomleté, alebo najemno nasekané listy petržlenovej vňate.

Po najmenej dvoch hodinách sa vyššie uvedený recept užíva nasledovne: vypite denne 5 – 10 polievkových lyžíc alebo dúšok precedeného macerátu.

Pacientom s chrípkou sa odporúča, aby si nanášali teplú tekutinu na chrbát alebo ruky (na tieto účely si pripravte minimálne liter tekutiny).

Tí, ktorí na cesnak nedajú dopustiť, určite ocenia kúpeľ nôh v tomto rozoku. Táto kúra pomáha pri boji s horúčkou.

Tento lacný a rýchly liek je účinný aj pri prevencii alebo boji proti iným chorobám, ako sú: hypertenzia, arteritída, infekcie močových ciest, zápcha, hnačky, rôzne alergie a bolesti hlavy, infekcie očí, nosa a hrdla, menštruačné kŕče, impetigo (škaredý ekzém), nespavosť, závraty, anémia, pľúcne choroby atď.

Najvýznamnejšie účinky cesnakovej vody

Foto: pixabay

Ak budete piť cesnakovú vodu každý deň, toto sa stane s vašim telom…

1. Zdravšie obličky

Infekcie obličiek sú vždy nepríjemné. Ale cesnaková voda dokáže týmto ťažkostiam zabrániť. Ak ste náchylný na zápaly obličiek, či močového mechúra, mali by ste vypiť pohár cesnakovej vody každé ráno.

2. Znižuje krvný tlak

Ak trpíte vysokým krvným tlakom, cesnak zaberá fantasticky. Cesnaková voda bude pre vás hotovou spásou. Akonáhle sa budete cítiť zle, jednoducho si nalejte pohár cesnakovej vody. Pomôže tiež znížiť hladinu cholesterolu. Pozor však na kombináciu s liekmi na zníženie tlaku. Pred pravidelným užívaním sa pre istotu poraďte so svojim lekárom. 

3. Vaša hladina cukru v krvi bude pod kontrolou

Výskum realizovaný Fakultou prírodných vied v Kuvajte ukázal, že surový cesnak môže ľahko znížiť hladinu glukózy v krvi. Ďalší dôvod, prečo by ste mali cesnakovú vodu zaradiť do svojho denného pitného režimu.

Foto: pixabay

4. Pre silné kosti

Cesnak prospieva kostiam a znižuje riziko vzniku osteoartritídy. Pomáha udržiavať v tele zdravú hladinu estrogénu, čím znižuje riziko rednutia kostí napríklad po menopauze.

5. Zlepší sa váš zrak

Cesnak znižuje očný tlak a bojuje proti baktériám, ktoré spôsobujú zápal rohovky. Cesnaková voda teda prospieva aj vašim očiam.

6. Vaše tréningy budú efektívnejšie

Cesnak má určitý vplyv na únavu po cvičení, preto je už po stáročia používaný aj proti únave. Navyše váš tréning bude vďaka cesnakovej vode účinnejší.

7. Váš mozog bude fungovať lepšie

Cesnak spomaľuje starnutie buniek a výskumy dokázali, že zlepšuje aj funkcie mozgu. Znižuje riziko vzniku demencie, ktorá spôsobuje ťažkosti s myslením a postupne aj stratu pamäti. Dokonca znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby. Cesnak obsahuje dôležitý antioxidant, vďaka ktorému ráno preberiete svoj mozog k lepšej činnosti.

8. Schudnete

Verte tomu alebo nie, cesnaková voda vám pomôže okrem iného aj rýchlejšie zhodiť prebytočné kilogramy. Ak ju budete piť ráno ešte pred raňajkami, prebudí tráviaci systém a zabezpečí jeho správne fungovanie.

9. Vaša pokožka bude zdravšia

Aj vaša pokožka ocení túto malú zmenu. Ak trpíte akné, dlhšie už nečakajte a začnite piť cesnakovú vodu. Má totiž výnimočné protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým sa zbavíte tohto nepríjemného problému raz a navždy.

10. Vaše telo bude zbavené toxínov

Aj keď vaše telo robí všetko, čo je v jeho silách, aby sa zbavilo toxínov, niekedy je užitočné ho cielene detoxikovať. Cesnaková voda je ideálna ako podporný nápoj v čase detoxikácie organizmu, pretože odstraňuje toxíny z tela jemne a prirodzene.

Foto: tjn