Cesnaková bomba pre zdravie: Zabudnite na lieky z lekárne, toto dá do poriadku vaše zdravie!

V cesnaku sa ukrýva liečivá sila, ktorá pomáha pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Tento prírodný liek podľa návodu z youtube pomáha liečiť dýchacie ťažkosti, posilňuje obranyschopnosť proti infekciám, čistí pľúca a ešte oveľa viac! Ak ho skombinujete s ďalšími liečivými prísadami, získate skutočnú bombu pre zdravie.

V kombinácii s tymianom sa ešte zvyšujú jeho liečivé vlastnosti. Táto dvojica je obzvlášť účinná pri respiračných ochoreniach ako je zápal pľúc, bronchitída, astma a pod.

Cesnak pôsobí protizápalovo, má antivírusové účinky a dokázané sú aj jeho antibiotické vlastnosti, ktoré prispievajú k eliminácii stoviek baktérií a iných mikroorganizmov.

Tymian je pri kašli hotovým pokladom, uľahčuje vykašliavanie a prináša rýchlu úľavu.

...

Potrebujeme:

10 strúčikov cesnaku

3 vetvičky čerstvého tymianu

trochu olivového oleja

Postup:

Cesnak vložíme do mažiara alebo ho prelisujeme. Rozdrvíme aj listy tymianu a obe ingrediencie preložíme do čistej misky. Zalejeme extra panenským olivovým olejom a necháme cez noc macerovať.

Dávkovanie: Užívajte pravidelne v rovnakom čase vždy rovnakú dávku – najlepšie 1 čajovú lyžičku.

Cesnak môžete kombinovať aj s kurkumou, zázvorom, medom a cibuľou. Toto spojenie je veľmi účinné pri detoxikácii organizmu a posilnení imunity.

Potrebujeme:

1/2 l vody

3 PL medu

2 cibule

kúsok koreňa zázvoru

1 PL mletej kurkumy

3 strúčiky cesnaku

Postup:

Do vody pridáme med, pokrájanú cibuľu, cesnak, kurkumu, necháme zovrieť a odstavíme zo sporáka. Následne precedíme, necháme vychladnúť a skladujeme v chladničke.

Dávkovanie: Užívajte nalačno 2 polievkové lyžice. Môžete ho prípadne zriediť teplou vodou. Užívajte po dobu 2 týždňov, potom si dajte aspoň týždeň prestávku a môžete kúru zopakovať.

Prajeme veľa zdravia!

 

 

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay