Cesnak je zdravý nielen pre ľudí: Polejte svoje kvety cesnakovou vodou a budú kvitnúť ako divé!

Cesnak je mimoriadne zdravý pre ľudí, ale aj pre rastlinky. Po cesnakovej vode vám budú kvitnúť ako divé, budú prekypovať zdravím a budú krásne zelené.

Cesnak je mimoriadne zdravý pre ľudí, ale aj pre rastlinky. Po cesnakovej vode vám budú kvitnúť ako divé, budú prekypovať zdravím a budú krásne zelené. Cesnaková voda prospieva orchideám, ale dá do poriadku aj ďalšie izbovky. Lopatkovec, ktorý je hotovou kyslíkovou bombou, ocení zálievku cesnakovou vodou rovnako, ako orchidea. Ak mu poskytnete vhodnú starostlivosť, za odmenu bude nielen krásnou ozdobou interiéru, ale bude vám aj čistiť vzduch. Neutralizuje totiž všetky toxické látky, ktoré sa nachádzajú v interiéroch, takže sa rozhodne oplatí dopriať mu pozornosť.

Na cesnakovú vodu potrebujeme:

2 strúčiky cesnaku (aj so šupkou)

1 l vody

Postup:

Cesnak si očistite, ale šupku nevyhadzujte. Rozpučte ho a nakrájajte. Pripravte si nádobu s vodou a vložte do nej cesnak aj so šupkami. Zamiešajte a nechajte 2 dni stáť zakryté viečkom. Túto vodu potom prelejte do rozprašovača a aplikujte na rastliny.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ako na orchideu?

Cesnakovú vodu nalejte do širšej nádoby a  ponorte orchideu priamo do nej. Nechajte ju nasiaknuť tekutinu – asi 20-30 minút. Potom ju vyberte, nechajte odkvapkať a preložte na miesto.

Použite túto metódu raz za mesiac – maximálne po dvoch procedúrach by ste mali vidieť, ako orchidea nahadzuje puky. Cesnakovú vodu používajte vždy čerstvú – nie po viac ako 2 dňoch. Ak vaša rastlina už dlho nekvitla, tento tip sa určite oplatí vyskúšať!

Foto: pixabay