Cesnak a voda ma zachránila od množstva chorôb: Recept zo starého zápisníka mojej babičky!

Veľmi silný recept.

Po 40-tke čoraz častejšie bývam chorá. Slabá imunita sa odzrkadľuje v častých chorobách a virózach, často som sa začala cítiť unavená, opuchli mi nohy. Zvláštny bol aj pocit nevoľnosti po jedle – nie vždy, ale o to nepríjemnejšie som ho prežívala.

Snažila som sa dodržiavať správnu stravu, ale príznaky neprešli. Rovna sa na na mňa po 40-tke doslova začali lepiť kilá.

Pracujem ako účtovníčka, takže môj stav zhoršovali aj časté bolesti chrbta a krku. Pre všetky tieto príznaky sa zo mňa za posledné mesiace stala nespokojná, stále nahnevaná a reptajúca žena.

Kedže boli na preventívnej kontrole všetky výsledky v norme, siahla som po starom recepte z babkinho zápisníka. Po mesiaci sa cítim oveľa lepšie. Konečne sa necítim unavene a neskolila ma ani žiadna choroba. Hoci som nevážila, nohavice jasne ukazujú, že som aj nejaký ten centimere schudla. Tento recept môžem všetkým len odporučiť.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Cesnaková voda – zázrak, ktorý dobre poznali naši predkovia

Jej príprava je veľmi jednoduchá. Všetko, čo potrebujete je pár strúčikov cesnaku a pohár vody. Cesnak si očistíte a prelisujte ho do pohára s čistou vodou z vodovodu. Poriadne premiešajte a máte nápoj, ktorý posilní váš imunitný systém a pomôže vám predísť mnohým ochoreniam.

Cesnakovú vodu je najlepšie piť na prázdny žalúdok – teda hneď po prebudení! Ak ste doposiaľ začínali každý deň pohárom vody s citrónom, tak citrón v tomto období vymeňte za cesnak. 

Cesnaková voda na dlhodobé užívanie

Spôsob prípravy cesnakovej vody je veľmi jednoduchý.

1. Jeden očistený strúčik cesnaku sa rozreže na polovicu v priečnom smere, vloží sa do porcelánového litrového čajníka a zaleje sa vodou izbovej teploty. Robí sa to ráno.

2. Večer je „cesnaková voda“ pripravená na použitie. Je potrebné užívať 2/3 poháre 3-4 hodiny po poslednom jedle, v noci, pred spaním.

3. Nasledujúci deň zopakujte postup prípravy „cesnakovej vody“ s čerstvým strúčikom cesnaku.

Čo dokáže?

okamžite vstúpi do tenkého čreva a lividuje vírusy a baktérie

protizápalový účinok

zvyšje imunitu

zlepšuje celkovú telesnú vitalitu

lieči aterosklerózu

choroby kardiovaskulárneho systému,

čistí telo od tukových usadenín,

zlepšenie metabolizmu,

Podporuje zdravie obličiek i imunitný systém

Pomáha znižovať krvný tlak

Znižuje riziko vzniku osteoporózy

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn