Stačí trochu cesnaku s olejom a zbavíte sa týchto problémov: Ťažím z toho celý rok!

1244

Premýšľali ste niekedy o tom, že obyčajné prísady z našej kuchyne nám dokážu pomáhať na mnohých frontoch? Presne tak je tomu aj v prípade cesnaku a kuchynského oleja. Toto spojenie je možno prekvapivé, ale pomôže vám to na viacerých frontoch.

Cesnak a olej dokážu ohromné veci v záhrade aj pre vaše zdravie

Použitie v záhrade

Potrebujeme:

100 g cesnaku

1 l dažďovej vody

olivový alebo ľanový olej

sklenený pohár

draselné mydlo

fľašu s rozprašovačom

Postup:

Ako prvé si nasekáme nadrobno cesnak. Preložíme ho do skleneného pohára a zalejeme olejom tak, aby bol všetok cesnak ponorený v oleji.

Foto: youtube

Takto necháme vylúhovať 24 hodín pri izbovej teplote 20 – 25 °C (môžeme nechať aj dlhšie, 2 – 3 dni). Potom nalejeme vodu do skleneného pohára s cesnakom a olejom, a pretrepeme. Lyžičku draselného mydla pridáme do malého množstva horúcej vody a rozmiešame, kým sa nerozpustí.

Foto: youtube

Rozpustené mydlo nalejeme do cesnakového roztoku. Potom precedíme cez sitko do fľaše.

Foto: youtube

 

Foto: youtube

Takto pripravený roztok necháme lúhovať týždeň a každý deň pretrepeme. Potom prelejeme 50 ml pripraveného roztoku do fľaše s rozprašovačom a zriedime s 1 litrom vody. Aplikujte skoro ráno alebo večer, keď už nie je také intenzívne slnečné žiarenie. Postriekajte postihnuté listy a stonky a postrek zopakujte každých 10 – 15 dní.

Foto: youtube

Zdroj titulnej foto: youtube

Zdroj: youtube

Obrovská pomoc na kĺby – bolesť sa stratí

Tento liek odporúčam každému, koho bolia kĺby a kosti. Napríklad pri reume, alebo iných zápaloch to dokáže naozaj veľmi pomôcť. Za skúšku nič nedáte a určite je to lepšie, ako zbytočne trpieť či hltať pilulky proti bolesti. Ja používam hlavne na kolená a zápästia. Najhoršie bolesti prichádzali so zmenami počasia. Tento zábal mi veľmi pomohol, je to prírodné analgetikum a pomôže vám zmierniť bolesti aj zápal. Musíte však mať trpezlivosť, úľava by mala prísť už po pár dňoch, ale ja som na výraznejšie zlepšenie používala obklad necelé dva mesiace. Ak sa obávate reakcie oleja s kožou, najskôr si na skúšku natrite len malé množstvo na zápästie, ako keď skúšate farbu na vlasy.

Potrebujeme:

200 g cesnaku – ošúpaného

Rastlinný olej

Postup:

Cesnak zomelieme mlynčekom na mäso – odporúčam použiť domáci cesnak, ktorý je vždy silnejší. Dáme do nádoby zo skla a zalejeme olejom. Zavrieme a necháme na tmavom mieste 2 týždne lúhovať – nezabúdame sem-tam pretrepať obsah. Potom scedíme cez hustú gázu a použitie je veľmi jednoduché. Natrieme na boľavé miesta (nech je pôvod bolesti akýkoľvek – nie však na otvorené rany), prikryjeme fóliou a zabalíme do teplého uteráka alebo nahriateho obväzu. Necháme pôsobiť cez noc. Olej uchovávame v chladnejšej miestnosti.

Gitka L.

Témy:


Pridajte svoj komentár