Česká rodina si na Bali postavila dom snov. Stálo ich to menej ako jednoizbák v Bratislave!

Manželia s dvomi deťmi sa rozhodli pre život v raji - na indonézskom ostrove Bali. Dnes žijú v úžasnom dome za cenu, za ktorú by si v našom hlavnom meste nemohli dovoliť ani malý byt.

Rodina Černých zo susedného Česka sa rozhodla, že na plnenie snov netreba čakať celý život. Hoci má väčšina ľudí z presťahovania sa do cudzej a ďalekej krajiny strach, mladá rodinka s dvoma deťmi sa rozhodla opustiť známe prostredie a začať nový život v raji – na indonézskom ostrove Bali.

Nepotrebujete milióny

Ak si myslíte, že na bývanie v tropickom raji potrebujeme mať na účte milióny Eur – česká rodinka vás presvedčí o opaku. Celkové náklady na realizovanie ich krásneho bývanie vyšli na 74 tisíc Eur, čo je čiastka, za ktorú by ste veľmi pravdepodobne nezohnali  ani jednoizbový byt v centre nášho hlavného mesta. Celá výstavba trvala len necelé 4 mesiace.

4 kontajnery uprostred ryžového poľa

Černým sa podarilo nájsť ideálne miesto, na ktorom bude ich nový domov stáť. Ďaleko od rušných turistických destinácií, obklopení prírodou a s úžasným výhľadom na Indincký oceán. Základ domu tvoria 4 prepravné kontajnery uložené do tvaru písmena U, vďaka čomu vznikol v strede pozemku veľkorysý priestor zeleného átria na ktorom nechýba bazén a rozľahlá terasa.

Kedže je klíma na ostrove veľmi špecifická a charakteristická najmä vysokou vlhkosťou vzduchu a tropickými teplotami, kontajnery boli ošetrené tak, aby týmto podmienkam odolali a navyše, v prípade núdze dokážu svojich obyvateľov ochrnániť pred zemetrasením či inou prírodnou katastrofou.

Manželia sa na realizácii a celkovej podobe domu aktívne podieľali a výsledné dielo považujú za vyvrcholenie doterajšej práce. Napokon, niet sa čomu čudovať. Za cenu malého bytu v meste, má rodina dom snov v tropickom raji a namiesto výhľadu na betónovú džungľu a preplnené ulice ich každé ráno budí spev exotických vtákov a šum oceánu.

Rodina na ostrove žije už celé 4 roky a manželia sa v súčasnosti venujú navrhovaniu domov na Ostrove.

Zdroj: idnes.cz

Foto: reprofoto Joshua Design

 

Dnes najobľúbenejšie