Češka na materskej dovolenke nezaháľala. Pre rodinu postavila čarovný domček zo slamy!

Mladá mamička Andrea rozhodne nepatrí k ženám, ktoré počas materskej dovolenky nemajú čo robiť. Kedže starostlivosť o deti táto žena zvládala jedna radosť, rozhodla sa investovať svoju energiu aj do niečoho iného – do stavby utešeného guľatého ekologického príbytku zo slamy.

Samozrejme, nebola na to celkom sama. S výstavbou domčeka jej pomáhali  najmä dvaja brigádnici – študenti a samozrejme ruku k dielu ochotne priložili aj staršie deti. Zatiaľ čo manžel chodil do práce, Andrea poctivo študovala, absolvovala školenia zamerané na prácu s prírodnými materiálmi a usilovne pracovalo na výstavbe ekologického rodinného hniezda.

Po troch rokoch od začiatku prác stojí na rodinnom pozemku utešený slamený dom s tyrkysovými okenicami, ktorý priťahuje pozornosť okoloidúcich. Hoci sa zvonku javí ako mini domček, vďaka šikovnému riešeniu interiéru poskytuje obytná plocha s rozlohou 86 m2, dostatok priestoru pre všetkých členov rodiny. Rodina si bývanie v guľatom domčeku nevie vynachváliť a cenia si ho o to viac, že je plodom ich vlastnej usilovnej práce. Čo poviete na toto utešené bývanie? :-)

Text: idnes

Foto: reprofoto idnes.cz/M. Davidová

 

Dnes najobľúbenejšie