Česká dedinka ako vystrihnutá z rozprávky vás prenesie do magického sveta

Domčeky ako z najznámejších rozprávok sa nenachádzajú len v knižkách, ktoré kolujú naprieč generáciami. Oni skutočne existujú, a to dokonca všetky na jednej kope. Nachádzajú sa u našich českých susedov a keď do tejto čarovnej dedinky vstúpite, budete si pripadať ako v celkom inom svete.

Snehulienka, Červená čiapočka či kováč Matej. Aj príbehy týchto rozprávkových postáv nájdete v dedinke s názvom Podlesíčko. Nachádza sa vo Vysočine, v rekreačnej oblasti Ždárskych vrchov. Tvorcovia unikátneho projektu rozprávkovej dediny sľubujú ubytovanie vo „veselých rozprávkových chalúpkach“.

Prepracované interiéry, magická atmosféra

Hostia tejto netradičnej tematickej dedinky majú dve možnosti – buď si ju len obzrieť, alebo sa tam aj ubytovať. V prípade prehliadky však nemajú možnosť nazrieť do chalúpok, čo by bola určite veľká škoda. Interiéry sú totiž skutočne autentické. Napríklad v domčeku Snehulienky a siedmich trpaslíkov nechýbajú inštalácie malých postavičiek. V domčeku patriacemu rozprávke Červená čiapočka vás privítajú bábka s červenou čiapkou na hlave i košík s jedlom na stole.

Tvorcovia tejto dedinky si naozaj dali záležať a každú jednu chalúpku prepracovali do detailov. No hoci sa domčeky snažia známym rozprávkam priblížiť čo najautentickejšie, hostia sa nemusia báť toho, že by v nej nemali dostatok komfortu. Za jednu noc zaplatíte od 120 eur, pričom ubytovanie je možné na minimálne 2 noci. Ako uvádza stánka rozprávkovej dedinky, v cene sú zahrnuté ubytovanie pre 4 osoby, raňajky či vstup do bazéna. Ten sa nachádza v blízkom rezorte Hotel Podlesí.

Pre tých, ktorí sa tam neubytujú, nie sú márne ani samotné prehliadky. Na výber sú totiž prehliadka bez programu, ale i prehliadka s komentovaním a programom. V rámci druhej menovanej čakajú na návštevníkom program s rozprávkovými bytosťami, divadelné predstavenie či tvorivé dielne. Bez ohľadu na to, čo by ste si vybrali, sa však celkom určite prenesiete do magického rozprávkového sveta v lone prírody. Pozrite si vo fotogalérii, ako to tam vyzerá.

...