Česi sa vrhli na zlato, ktoré si stále drží svoju cenu. Takto si môžete pomôcť aj vy

Cena tohto kovu rástla aj v krízovej dobe a podľa odborníkov to bude tak aj naďalej.

Ako je možné, že cena niektorých komodít v čase krízy klesá a niektorým sa naozaj veľmi darí? Práve zlato patrí do tej druhej skupiny a svoju hodnotu ukazuje už veľmi dlho, stabilne sa drží, ba čo viac, každým rokom stúpa. A práve preto ho, dnes už čoraz častejšie, ľudia využívajú ako jeden z najobľúbenejších prostriedkov na uchovanie hodnoty majetku. Kupujú ho predovšetkým preto, aby mali v neistých dobách poistku, ktorá ich ochráni. Okrem toho sa tiež stáva nástrojom výhodného zúročenia úspor.

Rekordné tehly

A to, že cena tohto zlatého kovu tak stabilne a niekedy až šokujúco rastie, spôsobuje, že naši západní susedia ho rekordne nakupujú vo forme zlatých zliatkov. Takže tí z vás, ktorí doteraz váhali, či si investičné zlato zadovážiť alebo nie, by už nemal viac čakať. Prečo? Zlato má za sebou prekonanú hodnotu 1945 amerických dolárov za jednu uncu! Niektorí odvážnejší odborníci vyslovili už tak neboja vysloviť predpoklad, že ak to pôjde takto ďalej a inflačná, geopolitická a pandemická situácia bude pokračovať, dočkáme sa ceny nad dvetisíc dolárov za uncu. Nereálna nie je ani suma tritisíc eur.

Pýtate sa, prečo zlatej horúčke podľahli práve Česi? Nákup zlata je pre nich stále výhodný, nahráva mu silná koruna. Ak však dôjde k jej oslabeniu, čo i len o jednu korunu, cena kilogramu zlata stúpne okamžite o viac ako 2000 eur, preto neváhajú. Rovnako ako doposiaľ zdržanlivá Česká národná banka, ktorá ho začala tiež nakupovať.

Zlatú tehlu s hmotnosťou 1 kilogram dnes kúpite u lacnejších obchodníkov za 54 964 eura, ale výnimkou nie sú ani ponuky o tisíc eur vyššie. Pre zaujímavosť, pred časom bola cena tohto zliatku 29 635 eura. Cena zlata sa teda neustále vyvíja, jeho aktuálnu hodnotu môžete sledovať na stránkach tradičného českého dodávateľa zlatých zliatkov a mincí www.zlate-mince.cz.

Aj u nás

Dajte však na rady odborníkov. Tí upozorňujú, že práve fyzické vlastníctvo zlata, ktoré máte vo svojom trezore, je bezpečnou investíciou. Nehovoríme však len tak o nejakom zlate, napríklad o zlatých šperkoch. Ide o investičné zlato tej najvyššej rýdzosti (24 karátov) vo forme mincí a zliatkov, ktoré si ako kupujúci odnášate domov. A navyše je oslobodené od DPH. Podľa odborníkov máte jeho kúpou v rukách „pas“, ktorý má váhu v akejkoľvek dobe, za každých okolností a v každej krajine. Garantuje vám životnú úroveň, pretože na rozdiel od peňazí sa neznehodnotí ani infláciou.
Zlato v tejto podobe si môžete zaobstarať aj Slovensku, priamo v Bratislave. Stačí navštíviť predajňu na Dunajskej ulici č. 68, kde mincovňa predáva napríklad tradičné a vysoko hodnotené švajčiarske zlaté zliatky.

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie