Čerstvá cibuľka po celý rok: Perfektný tip, ako si dopestovať nekonečnú zásobu cibuľky v plastovej fľaši!

Vedeli ste, že na čerstvú zelenú cibuľku nemusíte čakať do jari? Môžete ich mať poruke do vašich obľúbených jedál po celý rok. Ukážeme vám, ako jednoducho rýchlo a efektívne si môžete cibuľku dopestovať vo svojom domove.

Vedeli ste, že na čerstvé cíbiky nemusíte čakať do jari. Môžete ich mať poruke do vašich obľúbených jedál po celý rok. Ukážeme vám, ako jednoducho rýchlo a efektívne si môžete cibuľku dopestovať vo svojom domove.

Ak máte v pivnici naklíčenú cibuľku, stačí, ak ju jednoducho preložíte na misku s mokrou vatou (výhonky musia smerovať nahor) a preložíme na okno na miesto, kde bude mať dostatok svetla. Klíčky čoskoro získajú sýtozelenú farbu, začnú rásť a čoskoro ich môžete používať do šalátov či polievky.

Ďalším skvelým spôsobom, je pestovať cibuľku vo vertikálnej záhrade. Na jej vytvorenie vám postačí väčšia plastová nádoba, nožnice, pôda a menšie cibuľky.

How-to-grow-union2

How-to-grow-union3

Z plastovej nádoby odstránime hrdlo a potom do nej urobíme nožnicami otvory, pre jednotlivé hlavičky – cez otvory nám budú vyrastať zelenú cibuľky.

...

How-to-grow-union1

Potom už stačí len striedavo vrstviť pôdu a cibuľky. Nádobu preložíme na miesto s dostatkom svetla a pravidelne zalievame. Čoskoro sa budeme tešiť z prvej úrody.

Zdroj: fabartdiy