Celý rok zhromažďuje kartónové škatule a staré časopisy: Keď známi videli, čo z nich pred sviatkami vyrába, neverili vlastným očiam!

Mnoho ľudí zbiera noviny alebo časopisy a po čase ich jednoducho dajú do zberu, alebo použijú ako materiál na vykurovanie. Táto dáma však zhromažďuje všetky tieto tlačoviny z celkom iného dôvodu. Celý rok ich starostlivo odkladá na jeseň začína so svojou obľúbenou ručnou prácou – pletení z papiera. Nejde o nič náročné, práve naopak, chce to len dávku trpezlivosti a poznať tento návod.  Už nikdy nebudete premýšľať o tom, či staré noviny odhodiť, alebo dať do zberu, Toto je omnoho lepšie.

Elegantný box zo starých novín

Čo budete potrebovať:

  • noviny
  • lepidlo
  • nožnice
  • špáradlo alebo špajlu
  • kartón alebo lepenku
  • štipce

1. Skôr než začnete pracovať, tvorte papiere a oddeľte jednotlivé listy novín. Vezmize špajlu a začnite noviny natáčať, vytvoríme tak akýsi valček, mal by byť dostatočne pevne stiahnutý, aby sa nerozpadával. Keď je valček hotový, vyberte špajdlu.

2. Koniec papiera upevníme lepidlom.  Na pletenie budete potrebovať dve veľkosti valcov, tenšie sú 0,5 cm hrubé je hrubšie majú 0,7 cm v priemere.

3. Odstrihnite dve rovnako veľké štvorce z kartónu. Prilepte valčeky s väčším priemerom na  kartón tak, ako to vidíte na obrázku. Potom priložte druhý štvorec a spojte štipcami.

4. Na uľahčenie tvarovania košíka použite kartón. Kartón zložte po obvode, ako to vidíte na obrázku.

5. Keď vytvoríte rám boxu z valčekov s väčším priemerom, vložte valčeky s menším priemerom do rámu, ako je znázornené na obrázku.

6. Valčeky zapletáme podľa návodu. Keď dosiahnete požadovanú veľkosť, vyberieme vnútornú kartónovú formu z vnútra.

7. upravíme okraje boxu.

8. Zvyšky valčekov jednoducho odstrihneme.

Videonávod

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Je to úžasné, aké krásne výtvory sa dajú vyrobiť zo starých novín!

Môžete tiež vyrobiť taniere zo starých novín, ktoré môžu byť zavesené v byte.

 

Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie