Ženy, čaj z týchto listov vám po 40-tke zmení život: Zníži váhu, prevencia infarktu, bojuje proti osteoporóze a mnohé ďalšie!

Táto rastlina bola v starých časoch nazývaná „stromom života“, hoci sa z našich záhrad už takmer vytratila,  jej liečivé vlastnosti nemožno preceňovať. Najzaujímavejšie však na nej je, že vôbec nepotrebujete čakať na plody, listy tejto rastliny sú totižto pre zdravie skutočným pokladom. Samozrejme, aj plody sú veľmi zdravé a aj chutné. :-)

Čaj z týchto listov je skvelým pomocníkom pre tých, ktorí chcú schudnúť.

Čo je na tomto čaji také zvláštne?

Je vyrobený zo špeciálnej zložky: listov moruše čiernej alebo moruše bielej.

Príprava čaju

...

Ako ingrediencia pre čaj sa používajú sušené listy v celistvom alebo v drvenom stave. Na sušenie zberáme listy začiatkom leta. Po zaliatí jednej čajovej lyžičky a aspoň trojminútovom vylúhovaní má čaj prirodzenú, jemne zemitú sladkastú chuť, príjemnú arómu a sviežu zelenú farbu, čo z neho robí výborný osviežujúci nápoj. Neobsahuje kofeín a tanín, preto je vhodný pre deti aj starších ľudí kedykoľvek v priebehu dňa a pre dobrý spánok aj večer. Jeho najlepšie účinky sa dosiahnu pitím pred jedlom alebo počas neho, ideálne 3x denne. Pijeme, samozrejme, bez cukru.

Fantastické účinky na naše zdravie

List moruše prispieva k úbytku hmotnosti v dôsledku prítomnosti špeciálnych látok, ktoré uľahčujú trávenie a zlepšujú činnosť čriev.

Čaj z morušových listov je lahodný a veľmi voňavý!

Je tiež bohatý na vitamín C, ktorý bojuje proti chorobám ako je cukrovka a vysoký cholesterol. 

Okrem toho ide o silný antioxidant, ktorý podporuje krásu pokožky a vlasov.

Mnohé ženy na tento čaj nedajú dospustiť aj v otázkach krásy – zastavuje účinky vypadávania vlasov a to aj u mužov. Vynikajúce sú výluhy z listov, ktoré sa používajú na oplachovanie vlasov.

Je tiež skvelý na zmiernenie príznakov menopauzy.

Znižuje riziko srdcových ochorení a rakoviny

Tieto listy sú tiež plné vitamínov a antioxidantov. Antioxidanty znižujú poškodenie buniek prostredníctvom oxidačných reakcií prebiehajúcich v tele. Spotreba antioxidantov bola spojená so zníženým rizikom srdcových príhod a niektorých druhov rakoviny.

Proti zápalu

Listy moruše boli tradične používané na liečbu zápalu spôsobeného chronickým ochorením. Štúdie potvrdili tieto protizápalové účinky. Vedci v in vitro testoch zistili, že morušové listy inhibujú zápalové činidlá v tele a prerušujú zápalovú reakciu organizmu.

Cukrovka

Po celé stáročia bol v Ázii morušový čaj používaný ako liek na diabetes mellitus. Jednou z najviac jedinečných vlastností morušového čaja je jeho schopnosť zabrániť cukrom vo vstupe do krvného riečiska.

Znižuje riziko  rakoviny

Tieto listy sú tiež plné vitamínov a antioxidantov. Antioxidanty znižujú poškodenie buniek prostredníctvom oxidačných reakcií prebiehajúcich v tele. Spotreba antioxidantov bola spojená so zníženým rizikom srdcových príhod a niektorých druhov rakoviny.

Tu je rýchly prehľad toho, s čím všetkým poháha čaj z morušových listov:

  • s diabetom
  • predchádza obezite a bojuje s ňou
  • normalizuje krvný tlak
  • zlepšuje hladinu cholesterolu
  • zlepšuje funkciu pečene a obličiek
  • zabraňuje rakovine
  • eliminuje zápchu
  • reguluje prácu endokrinného systému
  • má baktericídny a protizápalový účinok
  • predchádza osteoporóze

Ďalšie informácie: čaj slúži len ako podporná liečba, nie ako náhrada lekármi predpísanej liečby.