Bývalej nevládnej učiteľke chceli napariť pokutu 3000 dolárov. Zásah susedov dojíma svet

Anna sa veľmi bála pokuty, ale nevedela, čo si počať. Sama je rada, ak sa vôbec dokáže presunúť z jednej izby do druhej a nemala ani priateľov, rodinu či známych, ktorí by jej pomohli.

Mladé páry obvykle trávia leto na dovolenkách, prípadne kempujú, chodia do prírody či na relaxačné pobyty. Ale Kristin a Adam Polhemusovci sa tento rok týmto aktivitám nevenovali.

Namiesto toho manželia z New Jersey strávili leto zveľaďovaním domu ich susedy. Ten patrí staršej dáme, ktorej vek už však bráni v namáhavých fyzických aktivitách a navyše už roky žije sama.

Anne Glancey je bývalá učiteľka na dôchodku, ktorá žije osamelo už veľmi dlho. Staroba a samota zapríčinili, že jej dom i pozemok začali chátrať. Žiaľ, miestne zákony ukladajú každému majiteľovi nehnuteľnosti starať sa o ňu, aby sa nestala záťažou pre životné prostredie a zároveň svojou nevzhľadnosťou neznižovala ceny okolitých nehnuteľností, pretože iní majitelia by tým boli poškodení. A že to štát so zákonom myslí vážne dokazujú aj neuveriteľne prísne pokuty. Previnilcovi hrozí pokuta až do 1000 dolárov za každý deň, počas ktorého nedá svoju nehnuteľnosť do poriadku.

Manželia Polhemusovci.

Annin dom bol v dezolátnom stave a okrem toho aj samotný pozemok bol zarastený a neudržiavaný a nachádzal sa na ňom aj starý vrak auta, ktoré už Anna dávno nepoužíva. Starej žene mesto poslalo list, v ktorom ju vyzýva k tomu, aby dala veci doporiadku, inak jej naparí pokutu 1000 dolárov denne. Anna sa veľmi bála pokuty, ale nevedela, čo si počať. Sama je rada, ak sa vôbec dokáže presunúť z jednej izby do druhej a nemala ani priateľov, rodinu či známych, ktorí by jej pomohli.

Susedia Polhemusovci sú s Annou susedmi už päť rokov a sú jediní ľudia, ktorí sa tu a tam so susedkou stretnú a pozdravia. S nikým iným Anna kontakt neudržiava. Polhemusovci sa dozvedeli o Anninom probléme a ten im nedal spávať. Nedokázali viac odolávať výčitkám svedomia a po troch dňoch sa rozhodli konať. Zohnali niekoľko priateľov a spoločne navštívili susedku Annu, aby dali doporiadku jej pozemok i dom.

...

Priatelia a známi sa ťažkej práce nezľakli, všetkých spájala túžba urobiť dobrý skutok.

Anna sprvoti vôbec nevedela, ako reagovať a naďalej z domu nevychádzala. Časom sa však zbavila ulity a pomocníkov navštívila s vlastnoručne upečeným koláčom. Nevedela, ako inak vyjadriť svoju vďaku a láskavosť neznámych ľudí ju zjavne prekvapila.

Anna si napokon našla cestu k ľuďom.

Trvalo to iba niekoľko dní a Annin domov sa začal opäť podobať na svoje najlepšie časy. Navyše, dojatá Anna môže konečne pokojne spávať a strach z úradov vymenila za skvelý pocit, že na svete stále žijú dobrí ľudia s dobrým srdcom.

Annin dom čoskoro začal pripomínať jeho najlepšie časy.
Na výsledok môže byť partia nepochybne hrdá.