Burina a tráva na chodníku či terase? Už nikdy viac, pomôže jediná surovina z vašej kuchyne!

V trhlinách a škárkach našej terasy, chodníka či dlažby sa môže objaviť burina. S jej odstraňovaním si už nemusíte lámať hlavu. Potrebujete len jednu ingrediencia, ktorú máte práve teraz doma! :-)

V trhlinách a škárach sa veľmi rýchlo usídli burina, ktorá sa z týchto miest veľmi ťažko odstraňuje. Jednú možnosť ako sa jej zbaviť, č&sto vidíme v zdĺhavom manuálnom vytŕhaní. Burina však nemusí byť len vizuálnym problémom, ktorý kazí dojem, ale ak sa veľmi rozšíri, jej koreňový systém dokáže prehĺbiť či dokonca rozšíriť trhliny a poškodiť dlažbu. Popasovať sa s týmto problémom však nemusí byť vôbec komplikované, stačí, ak vo vašej špajzi máte jednu bežnú surovinu – biely ocot. Nejde totiž len o vynikajúcu ingredienciu a prísadu do jedál, ale aj silný prírodný herbicíd.

kolaz_1463070507

Potrebujeme:

Biely ocot

Postup:

Jediné, čo musíte urobiť je preliať ocot do nádoby s rozprašovačom a potom už len správne zamieriť.

Prečo práve ocot?

Je silný

Účinkuje rýchlo

...

Je netoxický

Lacný

Poznámka: Ocot najlepšie účinkuje, keď je burina suchá a svieti na ňu slniečko. Metódu preto aplikujte najmä počas slnečných suchých dní. Počasie účinok octu maximalizuje.

killing-weeds-with-vinegar-3

killing-weeds-with-vinegar-4

Kyselina octová je pre burinu smrteľná a už prvý kontakt s ňou ju zahubí. Navyše ocot zmení aj pH pôdy, vďaka čomu sa burine na týchto miestach nebude dariť.

Ak je burina už veľmi rozšírená a rozbujnená, je možné, že bude nutné ocot aplikovať viac ako 1x.

Máte svoj overený domáci recept na hubenie buriny a chcete sa oň podeliť s našimi čitateľmi? Napíšte nám do komentárov!

zdroj: onegoodthingbyjillee