Budete v nemom úžase, že vám to nenapadlo skôr: 11 trikov našich babičiek, ktoré perfektne fungujú aj dnes!

Niektoré triky môžu byť naozaj dômyselné a používa ich mnoho generácií. Napriek tomu sa niektoré časom zabúdajú a stávajú sa nejakými tipmi zabudnutých zlepšovákov.

Bright Side sa rozhodla vybrať tie najobľúbenejšie triky našich babičiek, s ktorými dokázali skutočné zázraky!

Ruže vydržia dvakrát dlhšie, ak do vody dáte polovicu aspirínu.

Aspirín zabraňuje znehodnoteniu vody a pomáha chrániť chryzantémy, karafiáty, gladioly a ruže. Pokiaľ ide o narcisy, je lepšie pridať  do vody štipku soli. Použiť nejaký ocot pre geprgíny.

Odstraňuje aj stvrdnutú kožu a mozole na nohách

Aspirín tiež pomáha ľahko odstrániť odumretú kožu z nôh. Rozdrvte 7 piluliek a pridajte pol lyžice citrónovej šťavy, aby vznikla pasta. Zmes naneste na chodidlá a prikryte teplou handričkou. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom nohy ošetrite pemzou.

Ak chcete, aby vaše dieťa správne držalo pero, použite gumičku.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dajte gumičku na ruku a potom ju pripevníte na zápästie. Teraz zatočte o 180 °. Pero zostane v správnej polohe.

Nasypte soľ na mastnú škvrnu na oblečení čo najrýchlejšie.

Soľ absorbuje väčšinu mastnoty. Stačí posypať, počkať a vytriasť. Veľká škvrna sa bude dať omnoho ľahšie odstrániť bežným praním a malá zmizne hneď.

Ak chcete ušľahať šľahačku alebo sneh z bielka rýchlejšie a najmä tak, aby mali nadýchanejšiu textúru, pridajte na začiatku šľahania trochu soli.

Ak ste otvorili krabicu s mliekom alebo smotanou vedzte, že vám vydrží omnoho dlhšie, ak do nich nasypete trochu soli. Malé množstvo soli chuť nezmení, no zachráni vám peniaze. Moja babička to robila vždy, keď nechcela prísť o drahocenné mlieko. :-)

Moja babička dávala do smotany aj rozpálenej panvcie s olejom vždy trochu soli: Nejde o žiadnu mágiu, ale geniálny trik, ktorý využívam denne!

Ak ste si kúpili nový uterák, ktorý prvýkrát používate, viete, aký je to skvelý pocit. Uteráky však postupný praním stratia mäkkosť a schopnosť sať, sú nepríjemné na dotyk a voňajú najvábnejšie. Aby ste tomuto pocitu predišli, pri prvej príležitosti nasypte do prania aj 1 šálku soli. Tá sa postará o perfektný stav uterákov.

Zaschnutý lak na nechty možno oživiť pomocou odlakovača.

Niekoľko kvapiek oodlakovaču na nechty spôsobí, že lak opäť získa svoju textúru a bude lesklejší. Najdôležitejšie je však nepridať ho až príliš veľa.

Pripálenú panvicu môžete vyčistiť pomocou slanej vody

Môžete takto ľahko vyčistiť mastný vypálený iný povrch bez špeciálnych čistiacich prostriedkov. Jednoducho pridajte niekoľko polievkových lyžíc soli do vody a varte 15-20 minút.

Môžete si ľahko vyčistiť prsty z cukrovej repy alebo bobúľ s citrónom

Obyčajné mydlo zvyčajne len zvýrazní fialovú farbu. Na tmavé škvrny z repy alebo bobúľ je lepšie používať citrónovú šťavu. Alebo si môžete jednoducho potrieť ruky kúskom citróna.

Vajcia počas varenia neprasknú

Soľ neovplyvní chuť vajec, ale zabráni tomu, aby škrupinka počas varenia praskla.

Aby sa chlieb nedrobil a nerozpadal, stačí ponoriť nôž do vriacej vody

Nakrájate tak dokonalé plátky. Či už ide o bábovku, alebo chlieb. Nalejte na čepeľ noža vriacu vodu z kanvice a krájajte.

Zemiaky odstránia podráždenie a zápal na pokožke, zmiznú aj pigmentové škvrny

Vezmite malý zemiak, umyte ho a nakrájajte. Pripevníte stranou rezu na čistú ranu alebo upevníte obväzom či lepiacou náplasťou.

Zemiaky zmierňujú svrbenie a zápaly a pomáhajú hydratovať ranu, čo zvyšuje rýchlosť hojenia. Pomáha pri akomkoľvek podráždené a bolesti.

Kapustový list na kŕčové žily aj proti bolesti kĺbov

Stačí ak listy mladej kapusty zľahka naklepete a prikladajte na kŕčové žily ako liečivý obklad. Kapustová šťava obsahuje liečivé látky a zároveň je príjemne chladivá.