Budeme spávať pod vodou? V Dubaji predstavili plávajúce obydlie budúcnosti

Na nedávnej medzinárodnej lodnej show v Dubaji predstavila skupina inovatívnych architektov bývanie budúcnosti. Ide o plávajúce obydlie s názvom Seahorse (morský koník) ktoré predstavujú spojenie ekologického a luxusného miesta pre život.

Plávajúce obydlie je navrhnuté ako akýsi obytný ostrov, ktorý svojmu obyvateľovi poskytne všetky výhody komfortného bývania na súši a dovolenky strávenej na luxusnej jachte. Každé obydlie má tri úrovne – jednu podvodnú, jednu na úrovni hladiny mora a hornú palubu. Spálňa a kúpelňa sú úplne ponorené pod hladinou mora a svojím obyvateľom budú poskytovať úchvatné výhľady na podmorský život plný farieb.

Na druhej palube sa nachádza plne vybavená kuchyňa s jedálňou, otvorený obývací priestor  a slnečná terasa. Horná paluba je ideálnym miestom na vonkajšie stolovanie a relaxáciu. Nachádza sa tu sprchovací kút, minibar, jacuzzi a pohodlné sedenie.

Projekt Seahorse je prvým počinom svojho druhu a jeho vývoju predchádzal rozsiahly výskum, projektovanie a využívanie najmodernejších technológií. Skupina CEO Kleindienst, ktorá za týmto projektom stojí uvádza, že plávajúce obydlia budú zatiaľ k dispozícií  len v Arabskom zálive, ale postupne by mali mať svoje miesto aj v iných prímorských oblastiach.

floating-seahorse-yacht-dubai-designboom02

floating-seahorse-yacht-dubai-designboom03

floating-seahorse-yacht-dubai-designboom04

floating-seahorse-yacht-dubai-designboom05

floating-seahorse-yacht-dubai-designboom06

floating-seahorse-yacht-dubai-designboom07

zdroj: designboom

Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie