Už nemusíte kupovať energeťáky ani drahé tyčinky, toto vás vráti do formy: Bombové čoko-škoricové kocky z ovsených vločiek!

16

Výborný nápad na dezert, ktorý vám vráti energiu a je omnoho zdravší ako energetické tyčinky či nápoje z obchodu. Stačí jedna kocka a máte vybavený dezert aj zdroj energie na všetko, čo cez deň budete robiť. Navyše, chutia skutočne výborne. Dobrú chuť! 😊

Potrebujeme:

270 g ovsených vločiek

1-2 lyžičku škorice

Štipku soli

175 g horkej čokolády

190 g arašidového masla

230 g masla

100 g hnedého cukru (prípadne med)

1 lyžičku vanilkovej esencie

Postup:

Menší plech v tvare štvorca vyložíme papierom na pečenie. V hrnci zmiešame maslo, cukor a vanilku – preložíme na plameň a na slabom plameni zahrievame, kým sa maslo celkom nerozpustí. Potom pridáme vločky, soľ a škoricu. Celú zmes za stáleho miešania varíme 4-5 minút a následne ½ tejto zmesi nalejeme priamo na plech.

V inom hrnci zohrejeme čokoládu a pridáme maslo. Keď sa zmes prepojí, časť nalejeme na zmes ovsených vločiek na plechu. Pokračujeme druhou časťou vločiek, ktoré jemne zatlačíme do čokolády. Nakoniec dozdobíme zvyšnou čoko-hmotou.

Dáme stuhnúť do chladničky a pred podávaním ozdobíme zvyšnou čokoládovo-maslovou hmotou. Prelejeme zvyškom čokolády. Dáme vychladnúť do chladničky a približne po 2-3 hodinách je dezert pripravený. Podávame nakrájaný na kocky.

Témy:


Pridajte svoj komentár