Bolí vás chrbtica? Nemusíte chodiť na drahú masáž – toto robte 5 minút denne a máte po probléme!

Určite aj vy poznáte ten pocit, že nutne potrebujete masáž na to, aby ste uvoľnili stuhnuté svaly a rýchlo odstránili nepríjemnú bolesť. Táto bolesť a napätie najčastejšie pochádza z medzilopatkovej oblasti. Práve tam sa totižto nachádzajú svaly,ktoré sú vystavené neustálemu napätiu. Túto oblasť často postihujú kŕče a nepríjemná bolesť. Nosenie ťažkých tašiek, nesprávne sedenie a držanie tela – to všetko prispieva k nadmernému preťažovaniu tejto časti chrbtice.

Masérka predviedla, ako sa rýchlo bolesti zbavíte pomocou obyčajnej tenisovej loptičky

Prvý je pohyb, na ktorý budete potrebovať tenisový loptičku. Jednoducho sa postavíte chrbtom k stene a loptička dáte medzi stenu a váš chrbát. A to najlepšie na miesto medzi lopatky. Potom už stačí len telom tlačiť na loptičku a ľahko sa pohybovať. Vďaka jeho tlačenie na chrbát docielite toho, že vám bude zaistená úplne dokonalá a tiež  príjemná masáž.

массаж спины и шеи

массаж спины и шеи

массаж спины и шеи

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

массаж спины и шеи

Druhou fázou cvičenia sú pohyby zamerané na rýchle uvoľenenie uvoľnenie chrbtice. A to najlepšie tak, že budete postupne predkláňať svoju hlavu. Postavte sa do priestoru, dajte ruky za hlavu a potom ju postupne tlačte smerom nadol. Teda tak, ako keď budete chcieť tlačiť bradu k vášmu hrudníku. Pomáhajte si rukami a efektívne napínajte svaly vášho krku a zľahka naťahujte oblasť celej krčnej chrbtice.

массаж спины и шеи

массаж спины и шеи

Toto je cvik podobný, ako vyššie. Len s tým rozdielom, že hlava v tomto prípade nesmeruje dolu, ale naopak smeruje nahor. Najprv i začnite zakláňať a ak už ďalej nemôžete, je vhodné pomôcť si rukami. Jednoducho ich dajte do oblasti vašej brady a postupne na hlavu tlačte, aby ste ju v danom záklone posunuli ešte o nejaký ten kus viac.

массаж спины и шеи

массаж спины и шеи

массаж спины и шеи

Pozrite sa, ako môžete odstrániť bolesť v najviac zaťažovanej oblasti medzi lopatkami a uľaviť tak chrbtici za necelých 6 minút. Výbornou správou je, že pre na efektívny postup si nemusíte kupovať žiadne špeciálne vybavenie ani navštíviť drahé masérske centrá. Tenisová loptička a rovná stena – všetko, čo potrebujete pre dlho očakávanú úľavu od bolesti!

Ak chcete dosiahnuť trvalý pozitívny účinok, vykonávajte tento uvoľňovací komplex cvikov čo najpravidelnejšia. Kontraindikáciou môže byť len zvýšená telesná teplota alebo stav tela, pri ktorom je vylúčená akákoľvek námaha.

zdroj: takrosto