Ako dopestovať sladšiu, zdravšiu a čo najväčšiu červenú repu: 3 jednoduché kroky, ktoré maximalizujú úrodu!

3 jednoduché kroky, vďaka ktorým mám bohatú úrodu aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach a tiež na menej úrodných pôdach, na ktorých je problém dopestovať iné plodiny.

Pestovať červenú repu nie je náročné. Aby ste však mali tento rok čo najväčšie plody plné živín a vitamínov, poradím vám 3 jednoduché kroky, vďaka ktorým mám bohatú úrodu aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach a tiež na menej úrodných pôdach, na ktorých je problém dopestovať iné plodiny. Mne sa to osvedčilo a verím, že pomôže aj vám:

1. krok

Keď koreň dosiahne veľkosť vlašského orecha, pripravte pre repu výživovú bombu. Do 10-tich litrov vody pridajte 1 pohár dreveného popola a 1 lyžicu univerzálneho hnojiva NPK (obsahuje dusík, fosfor,draslík). Uvedené množstvo aplikujeme na 1 meter štvorcový.

2. krok

Po 10-tich dňoch aplikujeme ďalšiu zálievku, tentokrát výluhom z divozelu. 0-5 l kašovitého divozelu  zalejeme 10 l vody a necháme niekoľko hodín lúhovať. Na jeden štvorcový meter aplikujeme 5-6 litrov tejto zálievky.

O 2 týždne zmiešame 10 l vody s 1 šálkou dreveného popola a 1 lyžicou soli. Rozmiešame a zalievame 10 litrov roztoku na 1 meter štvorcový.

3. krok

Prevencia častého ochorenia červenej repy – plesni napádajúcej listy aj samotný koreň skvele zaberá toto preventívne opatrenie. Zmiešajte 2 g kyseliny boritej s 10 litrami vody a použite na zaliatie červenej repy. Na jeden meter štvorcový stačí asi  5 litrov roztoku.

Trik ako zvýšiť obsah cukru v červenej repe

Stačí ak 2-3 krát za sezónu zalejete červenú repu s roztokom obyčajnej kuchynskej soli. V 10 litroch vody rozpustíme 1 lyžicu soli a jednoducho zalejeme repu. Tento jednoduchý krok dokáže zvýšiť obsah cukru a sami uvidíte, že repa bude sladšia.

...