Bodol vás hmyz? Toto sú najodporúčanejšie produkty!

S letom sa blíži aj obdobie, kedy je veľmi veľký výskyt komárov a iných druhov bodavého hmyzu. Práve preto by ste mali na prechádzky v prírode alebo do mesta poriadne vyzbrojiť.

Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí jednoducho neznášajú hmyz? Niet sa čomu čudovať, komáre sú skutočne nepríjemné druhy, po ktorých ostanú len štípance. Tie sú začervenané, svrbia a je to jednoducho nepríjemné. Komáre sa vyskytujú najmä na západe a juhu Slovenska, preto ak sa chystáte do týchto končín, nezabudnite na krém na uštipnutie hmyzom. Bez toho sa jednoducho nezaobídete. Čo by vám ešte mohlo pomôcť na štípance?

Špeciálny repelent

V dnešnej dobe nájdete na trhu skutočne širokú škálu produktov, ktoré sú určené na bodnutie hmyzom. V niektorých prípadoch však ide len o marketingový ťah, preto sa vždy radšej zamerajte na zloženie a výsledné účinky. Samozrejme, je dobré, keď si daný produkt vyskúšate na vlastnej koži. Len takým spôsobom si vyskúšate aj jeho pôsobenie.

Odporúča sa zakúpiť repelent, ktorý je napríklad vo forme spreju. Tento produkt si tak len jednoduchým spôsobom nastriekate na seba pred tým, ako vyjdete von. Môžete si ho zobrať aj so sebou a striekať sa pravidelne. Odporúčame vám zakúpiť si repelent, ktorý je vhodný aj na oblečenie. Ako dobre viete, komáre dokážu uštipnúť človeka aj cez oblečenie a ide o veľmi nepríjemné štípance.

Vyhýbajte sa oblastiam s rybníkmi

Množstvo komárov a bodavých druhov hmyzu sa nachádza najmä v oblastiach, ktoré sú pri vode. Preto ak môžete vyhnite sa týmto oblastiam. Každého človeka v dnešnej dobe zaujíma najmä to, čo je dobré na štipnutie hmyzom. My vám však poradíme, aby ste si vybrali kvalitný repelent na bodnutie hmyzom, ktorý je možné zakúpiť napríklad aj v lekárni. V tomto prípade sa rozhodne šetriť neoplatí.