Kozmetička to radí všetkým dámam po 40-tke: Ak vás trápia vrásky a vyrážky toto ich zmierni a omladí aspoň o 7 rokov!

Výrazné účinky proti starnutiu, ako aj obnova pokožky a antioxidačný účinok – všetky tieto vlastnosti majú bobkové listy na našu tvár. Možno niekto nerád používa toto korenie vo varení, pretože má silnú arómu, ale  rozhodne ho neodmietajte používať pre zdravie a krásu vašej pokožky. Masky a pleťové vody založené na tomto korení sú podobné drahým profesionálnym nástrojom, dokonca, odporúčajú ich aj profesionálne kozmetičky. Pravidelné používanie týchto produktov dokáže omladiť pokožku až o 7 rokov!

použitie bobkového listu

Pravidelná aplikácia čistí a uzatvára póry, vyrovnáva pokožku , tonizuje ju a robí ju elastickou, regeneruje a stimuluje metabolické procesy, dezinfikuje a pomáha v boji proti rôznym ochoreniam pokožky. Prínos bobkový list pre tvár a krk je ťažké opísať, je to jednoducho potrebné pocítiť.

Tvárová maska proti vráskam

Výhody listového listu pre telo

Rozdrvte 8 g bobkového listu. Nalejte do suchej nádoby, zalejte 100 ml za studena lisovaného olivového oleja (panenského) a pridajte 2 polievkové lyžice ovsených vločiek. Nádobu zatvorte, dobre pretrepte.

použitie bobkového listu na kožu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Keď vločky napučia, aplikujte masku na čistú pokožku tváre a krku. Počkajte pol hodiny a opláchnite. Je lepšie používať vždy čerstvo pripravenú zmes. Opakujte postup dvakrát týždenne .

Vývar pre problémový typ pleti

bobkový list vo varení

Varte 100 ml vody. Pridajte 10 g rozdrveného bobkového listu a varte 2 minúty. Odvar z bobkového listu nechajte vylúhovať, kým úplne nevychladne. Potom použite vatový tampón a používajte ako tvárové tonikum po dobu jedného týždňa.

ako používať bobkový list

Po úplnom vstrebaní prípravku opláchnite tvár a naneste krém a potom zvyčajný make-up. Tekutina by sa mala skladovať v chladničke.

Na mastnú tvár

vlastnosti bobkového listu

Na normalizáciu mazových žliaz a odstránenie opuchov vezmite 5 bobkových listov, zalejte 200 ml vriacej vody, nechajte dve hodiny lúhovať. Potom pridajte 2 polievkové lyžice alkoholu a citrónovej šťavy. Ošetrite tvár touto emulziou ráno a večer.