Nezvyčajný trik, ktorý uľaví od bolesti krku a ramena do 2 minút!

Ak trpíte bolesťou ramena a krku, vyskúšajte tento nezvyčajný trik, ktorý môže priniesť úľavu už o neuveriteľné 2 minúty.

Bolesť krku a ramena veľmi často vychádza z našej ruky – konkrétne z dlane. Môžu za to rutinné, opakované činnosti, ktoré preťažujú konkrétne svaly – držanie počítačovej myši, telefónu, nákupných tašiek, alebo iné činnosti, ktoré trvajú aj niekoľko hodín počas dňa a vyvolávajú neprimerané napätie konkrétnych svalov na ruke.

Toto napätie však neostáva len vo svaloch na dlane, ale prostredníctvom nervov sa šíri ďalej po ruke až do ramena a krku. Tento jednoduchý trik s loptičkou vám pomôže túto bolesť prekonať v priebehu niekoľkých sekúnd.

Potrebujeme:

Gumenú loptičku (napríklad loptičku na ricochet)

Loptička bude tlačiť na miesto, na ktorom sa pohyblivá časť palca spája so zvyšnou časťou dlane.

Položte ruku na loptičku položenú na stole tak, aby ste tlačili práve na spomínané miesto na dlani a loptičku rolujte po tomto mieste. Možno vás po chvíli prekvapí nepríjemná bolesť, ktorá je dôsledkom mnohoročného preťažovania svalstva dlane. Potom dlaňou otáčajte – napodobňujte pohyb ako pri odšťavovaní pomaranča. Pohybujte rýchlo tak, aby ste cítili v dlani teplo, ktoré vznikne týmto pohybom a trením. Pohyb opakujte približne minútu.

Potom sa postavte vzpriamene a zodvihnite svoje ruky – majte ich vystreté a snažte sa tlačiť ich čo naviac dozadu za hlavu. Možno budete prekvapení, že ruka s ktorou ste cvičenie robili, sa dokáže dostať ďalej dozadu, ako ľavá ruka – ktorá bola v pokoji. Keď dáte ruky dole, pocítite úľavu, zmiernenie bolesti a napätia v oblasti krku a ramena.

...