Už žiadna šeď ani zažltnuté škvrny: Vďaka tomuto triku sú záclony žiarivo biele a nestojí to skoro nič!

2400 0

Zdajú sa vám záclony vo vašom byte akési našedlé? Alebo na nich dokonca vidíte zažltnuté fľaky? Nemusíte hneď utekať do obchodu kúpiť nové, ale namiesto toho ich vyskúšajte oprať v tomto domácom extra účinnom bielidle, ktorý odporúča aj portál jemchyjinka. 

Na zázračný bieliaci roztok použite tieto prísady.

Potrebujeme:

pracie mydlo

sódu bikarbónu

trochu bielidla

Postup:

Pracie mydlo si nastrúhajte a rozpustite v teplej vode. Pridajte sódu bikarbónu v rovnakom pomere k mydlu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Takže ak ste dali 100 g pracieho mydla, treba dať 100 g sódy bikarbóny. Množstvo vody prispôsobte tomu, aby bola celá záclona ponorená. V tomto roztoku ju nechajte namočenú asi pol dňa.

Záclonu len občas otočte a už o 30 minút uvidíte, ako sa z nej uvoľnili nečistoty a začal sa proces bielenia. Potom ju dobre opláchnite. Voda je veľmi mydlová, takže ak ich zle opláchnete, bude vám v práčke veľmi peniť.

Naložte záclonu do bubna práčky a operte ako obvykle s bežným pracím práškom alebo gélom. Pridajte trochu bielidla. Teplotu prania nastavte na 60 °C.

Napriek tomu, že bielenie trvá takmer celý deň, v zásade je to bez práce a nemusíte urobiť skoro nič. Stačí len párkrát otočiť záclonu ponorenú v roztoku, opláchnuť ju a práčka ju operie. Výsledok je však úžasný a vaše záclony budú žiariť čistotou.

 

Témy:


Pridajte svoj komentár