Už žiadna šeď ani zažltnuté škvrny: Vďaka tomuto triku sú záclony žiarivo biele a nestojí to skoro nič!

Zdajú sa vám záclony vo vašom byte akési našedlé? Alebo na nich dokonca vidíte zažltnuté fľaky? Nemusíte hneď utekať do obchodu kúpiť nové, ale namiesto toho ich vyskúšajte oprať v tomto domácom extra účinnom bielidle, ktorý odporúča aj portál jemchyjinka. 

Na zázračný bieliaci roztok použite tieto prísady.

Potrebujeme:

pracie mydlo

sódu bikarbónu

trochu bielidla

Postup:

Pracie mydlo si nastrúhajte a rozpustite v teplej vode. Pridajte sódu bikarbónu v rovnakom pomere k mydlu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Takže ak ste dali 100 g pracieho mydla, treba dať 100 g sódy bikarbóny. Množstvo vody prispôsobte tomu, aby bola celá záclona ponorená. V tomto roztoku ju nechajte namočenú asi pol dňa.

Záclonu len občas otočte a už o 30 minút uvidíte, ako sa z nej uvoľnili nečistoty a začal sa proces bielenia. Potom ju dobre opláchnite. Voda je veľmi mydlová, takže ak ich zle opláchnete, bude vám v práčke veľmi peniť.

Naložte záclonu do bubna práčky a operte ako obvykle s bežným pracím práškom alebo gélom. Pridajte trochu bielidla. Teplotu prania nastavte na 60 °C.

Napriek tomu, že bielenie trvá takmer celý deň, v zásade je to bez práce a nemusíte urobiť skoro nič. Stačí len párkrát otočiť záclonu ponorenú v roztoku, opláchnuť ju a práčka ju operie. Výsledok je však úžasný a vaše záclony budú žiariť čistotou.