Bič na nenávidené vošky: Stačí sa len držať tejto rady a vaše rastlinky sú zachránené!

Minulý rok mi všetku listovú zeleninu doslova obžrali slimáky. Tento rok som im nedala šancu a pripravila sa ne. Výsledok? Zelenina ostala takmer nedotknutá, zatiaľčo ostatným susedom slimáky narobili ako obvykle poriadnu šarapatu.

Prekážka vo forme priekop

Najistejšou metódou v´boji proti slimákom je urobiť okolo zeleniny malú provizórnu priekopu, cez ktorú slimáky neprejdu. Do tejto drážky nasypeme popol alebo piesok či piliny. To sú prekážky, cez ktoré slimáky neprejdú. Mne táto metóda zatiaľ skvelo funguje, zeleninu takto chránim celé leto, priekopa nemusí byť vôbec hlboká

Návnada

Kapusta slimákom chutí, ale ešte viac milujú sladké dezerty, ako napríklad jablká. Vzhľadom k tomu, ovocie bude vynikajúcou návnadou. Keď im dáte do cesty prezreté jablká, budú leniví plaziť až ku kapuste. Môžete pre ne tiež vytvoriť jablkovú pasce okolo zeleniny a potom jednoducho odstrániť. 

Najlepšia pasca

Ďalším vynikajúcim pomocníkom v boji proti slimákom je pivo. Pivo slimáky veľmi priťahuje, stačí ho naliať do misky, misku položiť na pôdu, alebo zapustiť mierne do zeme a ráno vyhodiť spolu s úlovkom vo vnútri.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ako ušetriť kapustu z slimákov? Populárne metódy

Likvidátor slimákov

Túto metódu ma naučil môj sused Slizniaci nemajú žiadne ochranné schránky a preto sa počas dňa chránia pred vysokými teplotami a najčastejšie sa zavŕtajú do úkrytov v pôde okolo rastlín. Stačí, ako večer po západe slnka zalejete pôdu okolo rastlín (nie rastliny) vodou s teplotou 55 stupňov – tá zlikviduje slimáky zavŕtané v zemi. Druhá metóda je mulčovanie – zem okolo zeleniny prikryjeme tenkou tmavou fóliou – slimáky sa zavŕtajú pred slnkom a počas dňa uhynú.  

Univerzálny postrek

Ocot vám pomôže vykynožiť veľa škodcov slimáky nie sú výnimkou. Vezmite šálku octu nalejte ju do 10 litrov vody,zamiešajte veľkoryso zalejte pôdu okolo kapustyTáto koncentrácia je neškodná pre zeleninu ale fatálna pre slimáky Pre väčší efekt zalievanie vykonajte neskoro večer .