Bič na nenávidené mušky a ďalšiu háveď, ktorá likviduje zeleň: Raz ich nakŕmte týmto a rastlinky sú zachránené!

Napísala nám pani Evka o svojom výbornom tipe, ktorý určite využite doma aj v záhrade. Tento jednoduchý domáci recept funguje proti voškám, muškám v kvetniáčoch, húseniciam a ďalším škodcom izbových aj záhradných rastlín.

Mne sa nielen na mušky, ale aj na v celej záhrade osvedčil jedine cesnak. Na liter vody pretlačte zo začiatku jeden strúčik na zalievanie izbových rastlín, prípadne len strúčiky zapichnem do zeme, aby mušky cítili pach cesnaku a nie vôňu kvetiny. Vonku do záhrady dávam aj 10 strúčikov do konvy, pučím ich a polievam aj striekam na listy aby tam zostali kúsočky cesnaku – je to výborné proti voškám a ďalším škodcom. Samozrejme že to časom zmyje dážď, takže to opakujem vtedy keď už nevidím cesnak na listoch. U mňa osvedčená metóda. Aj mladé stromčeky som si zachránila v lete týmito cesnakovými výluhom. Len to treba pred použitím precediť do postrekovača aby sa trysky neupchali. Cesnak mám v záhrade vždy poruke a to nielen v riadkoch, ale aj najlepšieho pomocníka proti škodcom. Používam roky.

Keď spozorujete mušky, hneď zalejem touto cesnakovou vodou a oni zmiznú už po prvej aplikácii. 

Evka C.

Čo zafungovalo proti muškám vám?

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Hrsť tabaku necháte vylúhovať pol dňa vo vode, ktorou následne dôkladne polejete kvetináče.

Majka C.

Do kvetináča nasypať tak 2 cm jemného kremičitého piesku, samozrejme tu výšku predtým odobrať z kvetináča. Skúšal som všetko, až toto zabralo.
žiadne lepky, žiadna chémia. larvy sa udusia a rastlinke to neublíži. 

Lubor Š.

Mne zabralo to, že som do substrátu zapichla špáradlá namočené do horčice a prestala som na čas zalievať pôdu, zalievala som len do misky a po chvíli sa mušky stratili a rastlinkám sa opäť skvele darilo. 

Petronela K.

V zásobe mám vždy nasušenú kávovú usadeninu a tú jednoducho nasypem do črepníka, alebo aj vmiesim rovno do pôdy. Ale usadenina nesmie byť mokrá, vždy len dobre vysušenú a mušky zmiznú.

Anonym

Moja švagriná niekde čítala, že stačí pichnúť do zeme obyčajné ceruzky – je to zvláštny tip, ale mušky odvtedy nemáme. Asi niečo obsahuje tuha cieruziek, čo tie mušky nemajú radi. 

Lucia F.

Uvarím si šupky z cibule, necháme vychaldnúť, scedím a s týmto polievam a striekam aj na listy.  

Mária

Drobné mušky doposial sa mi podarilo vyhnať s dreveným popolom. Stačí popol zapracovať do zeminy z vrchu mušky zmiznú.

Anka