Bič na nenávidené komáre: Stačí urobiť toto a vyhnú sa vám oblúkom aj vonku + rada nad zlatom na celú sezónu!

Recept od môjho kamaráta a kolegu, ktorý mi naň pred pár rokmi dal tie najlepšie referencie. Keď som sa zmienil o tom, že bez štípancov sa nezaobíde ani chvíľa vonku na záhrade, povedal mi, že toto používa už 15 rokov a funguje to fantasticky. Toľko to vychvaľoval, že sme so ženou vyskúšali aj u nás na záhrade a naozaj sme boli spokojní. Používame už dva roky a zatiaľ skutočne skvelé – ak bývate v blízkosti vody, určite do toho choďte, nemáte čo stratiť!

Potrebujeme (na veľkú dávku):

1 väčšie balenie ústnej vody (stačí najlacnejšia)

3 šálky Epsomskej soli (šálka = 200 ml)

1,3 litera starého lacného piva (napríklad po záruke, alebo také, ktoré ste otvorili a zabudli dopiť)

...

Postup:

Všetky prísady zmiešať, kým sa soľ nerozpsutí. Nastriekajte tam, kde máte na záhrade sedenie ja som nastriekal aj na trávu a vôbec to zeleni neublížilo, rovnako to neublížilo ani kvetom. Ja som nastriekal 2 x za celú sezónu a na komáre to fungovalo perfektne. Aj známi, čo to vyskúšali tak si chválili. Funguje to hneď a vydrží pomerne dlho – hovorím, mne stačilo minulý rok 2x nastriekať (záleží aj na tom, ako často prší) tam, kde v záhrade sedíme a trochu po okolí týchto miest. nemusíte sa obávať pivného zápachu, vďaka ústnej vode cítiť len príjemnú mentolovú vôňu.

Lukáš C.

Ďalšie nápady

10 gr klinčekov a 100 ml vodky alebo liehu, naliať do do nádobky so sprayom, nechať stat 2 týždne, pretrepať a je to.

Nasypať mletú kávu a zapáliť, iba to tlie, ale komáre sú fuč.

Alpa+ klinčeky = účinnosť 100%, mám 4 roky odskúšané. Vylejem na tanierik, sedkám si na terase a ani jeden komár okolo mňa. Dokonca aj na chatke vo vnútri dám ďalší tanierik a ak náhodou zablúdi aj osa, po pol metri sa otočí na päte a práši von ostošesť. Nasmiala som sa, keď som to videla.

Zasadiť medzi muškáty Plektrant a rozložiť do okien aj na terasu.

Pripadne ak ste v prírode a natrafíte na čerešňu alebo jarabinu, treba si natriet telo ich listami,ich aróma odpudzuje nielen komárov, ale aj kliešťov …

Rada od rybára – potrie si odhalené časti tela paradajkovým listov, funguje to výborne.

Pomáha aj zapaliť na tanieriku kávu…ten zápach neznášaju…..a pomáhaju aj sviečky proti komárom.

Rozrezať citrón, napichať d neho klinčeky.