Všetky návštevy sa divili, čo to u nás v byte tak krásne vonia: Domáca bezodná vôňa do každej izby – za 5 minút ju máte aj vy!

Toto je pre mňa jednoznačne najvýkonnejšia vôňa, aká existuje. Najvýkonnejšia, pretože konkurenciu nemá. Vonia nepretržite, nemusí sa nič striekať, ani nijako zapínať, či vypínať. Je to perfektné do kúpeľne, zvlášť na WC a do otvorených priestorov, aj do kuchyne. Stačí zmiešať s vodou a máte jemnú a krásnu bezodnú vôňu aj do spálne.  V každom vášho bytu to môže voňať inak. Mám ju  aj na chodbe a každý, kto príde obdivuje tú krásnu vôňu.

Potrebujeme:

malú sklenenú nádobku z užšom hrdlom
30 ml parfumového oleja (1 až 2 kombinujte podľa toho, čo vám vonia – ja sme použila Santalové drevo a Čerešňový kvet)
3 ks bambusových tyčiniek

Postup:

Bambusové tyčinky rozstrihnite na polovice- bude ich potom celkom 6.
Vyberte si parfumový olej, ktorý vám vonia. Alebo si vyberte dva a zmiešajte ich. Nalejte do nádobky, vložte bambusové tyčinky a dajte na miesto, kde to má voňať. To je všetko, 5 minút a máte vôňu na dlhé, dlhé týždne.

Ďalšie tipy pre krásnu vôňu v byte

Vôňa na celé týždne – stačí zmiešať a dať do pohára

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Budete potrebovať :

  • 2 šálky vody
  • 4 vrecúška želatíny v prášku
  • 2 lyžice soli
  • esenciálny olej podľa vášho výberu
  • sklenený pohár
  • sušené bylinky, koreniny, sušené ovocie, kvety..

V hrnčeku zohrejeme vodu a rozpustíme soľ. Potom pridáme želatínu a znova rozpustíme. Pridáme 10-15 kvapiek esenciálneho oleja, počkáme kým sa všetko nespojí a odstavíme. Do pohára si pripravíme dekoráciu a zalejeme . Necháme stuhnúť a vôňa je na svete ..užívajme si voňavý domov.

Pomarančová kôra

Toto skúste počas zimných večerov, je to úžasné na uvoľnenie aj pre vaše dýchacie cesty. Stačí, ak z pomaranča jednoducho nevyhodíte kôru. Napichajte do nej klinčeky a do vnútra vložte čajovú sviečku. Sviečka zahreje kôru a tá začne krásne rozvoniavať.

Toto je ďalší nápad na pomarančovú sviečku.

Vôňa na celé týždne

Potrebujete pár kusov sušeného ovocia, šišky, škoricu, zopár orieškov, alebo aspoň orechových škrupín, klinčeky a ďalšie koreniny, ktorých vôňu máte radi. Všetko vložte do dózy, pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja – ideálne pomarančový, škoricový alebo borovicový. Dózu zatvorte a pretrepte obsah. Nechajte pár hodín zatvorené a potom preložte do misky a uložte tam, kde chcete mať krásnu vôňu.

Stromček, ktorý rozvonia celý byt

Namiesto umelých ozdôb vyskúšajte plátok pomaranča a škoricu. Zaveste na vetvičky. Vyzerá to krásne, vonia to krásne.

Voňavé reťaze

Použite na ne plátky pomarančov alebo iných citrusov. Jednoducho navlečte na povraz a zaveste tam, kde chcete peknú ozdobu a aj krásnu vôňu.

Mandarinkový ocot

Do pohára na zaváranie dajte mandarínkové alebo pomarančové šupky a zalejte ich octom. Nechajte lúhovať 2 týždne, sceďte a používajte na umývanie domácnosti. Šupky paliate alkoholom pomôžu na osvieženie vzduchu, ak ich rozprášite po byte. Nechajte lúhovať tiež aspoň 2 týždne!

Soľné vône

Potrebujete morskú soľ, obľúbený esenciálny olej a šupku z pomaranča. Soľ jednoducho premiešajte s pár kvapkami  esenciálneho oleja a potom natlačte do pomarančovej šupy. Soľ na seba naviaže vôňu a zároveň ju uchová na dlhý čas. Pridajte aj pár klinčekov, alebo iné koreniny. Uložte napríklad na krb, či do blízkosti zdroju tepla. To ešte umocní uvoľňovanie krásnej vône.

Využite šišky, tento trik vám rozvonia celý byt

Šišky z lesa dajte na pol hodiny do rúry pri teplote 200 stupňov. Šišky sa vysušia a vydezinfikujú. Potom ich vložte do vrecka a medzi šupinky nakvapkajte pár kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja. Zatvorte a nechajte pár hodín odstáť. Potom len rozložte do priestoru. Máte krásnu dekoráciu a osviežovač vzduchu v jednom.

Voňavé dekorácie do celého domu