Bezoctová metóda čistenia koberca na ktorú sa skoro zabudlo: Najlepšia vec – skúste, keď budete zajtra upratovať!

Dá sa to aj bez octu a sódy - skúste vyčistiť koberec tým najlacnejším spôsobom, aký existuje.

Na túto metódu čistenia sa takmer zabudlo. je však veľmi spoľahlivá, šetrná a vhodná na koberec akejkoľvek kvality a farby. Ak ju praktizujete pravidelne, máte istotu, že koberec vydrží v perfektnom stave dlhú dobu!

Voda nepomôže vždy, stavte na fintu našich babičiek

Voda a tekuté čistenie nemusí kobercu vždy prospievať. Istotou je suchá cesta. Suché čistenie zvládnu aj citlivejšie materiály. Navyše ho môžete používať aj častejšie a navyše, je to absolútne šetrná a zdraviu neškodná metóda.  Do tejto kategórie patrí čistenie našich babičiek – obyčajnou jedlou soľou. Soľ dokáže s kobercom zázraky. Okrem toho, že výborne rozžiari vlákna koberca, vydezinfikuje, odstráni zápach a zlikviduje baktérie aj neželaných obyvateľov koberca.

Ako na to?

Nasypte obyčajnú soľ na povrch koberca a nechajte pôsobiť. Následne prejdite metlou, alebo kefou, aby sa dostala čo najhlbšie do vlákien. Asi po 30 minútach koberec poriadne povysávajte. To ej všetko. Ak to robíte pravidelne, nepotrebujete suchý tep ani iné prostriedky na čistenie. 

Geniálne riešenie na mastné škvrny

Perfektný tip, ako vyčistiť znečistené miesto (škvrnu) zmesou obyčajnej soli a sódy. Naneste na povrch koberca zmes tak, aby sa dostala do vlákien. Nechajte 20 minút pôsobiť a potom vysajte. Je to vynikajúca pomoc najmä v boji proti mastným škvrnám.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Pozrite si, ako funguje soľná metóda čistenia a ďalšie tipy našich babičiek na odstraňovanie škvŕn na koberci