Bezbolestná metóda, ako sa zbaviť bradavice za 4 dni: Naučila ma to ešte moja starká, mám odskúšané už roky!

Pre istotu to sem však dávam pre tých, ktorým sa na tele z ničoho nič vyrútili bradavice a potrebujú sa ich rýchlo zbaviť.

Videla som, že po tomto postupe sa už písalo aj inde, čo len dôkaz, že ho pozná viacej ľudí. Pre istotu to sem však dávam pre tých, ktorým sa na tele z ničoho nič vyrútili bradavice a potrebujú sa ich rýchlo zbaviť.

Tá moja posledná sa objavila na chodidle a pri chôdzi mi spôsobovala nepohodlie. Našťastie, o 4 dní bola fuč. Základom je začať čo najskôr – hneď ako ju objavíte. Ak je bradavica už staršia, alebo veľká, budete potrebovať na odstránenie viacej času.

Nezabúdajte, že najväčší je koreň bradavice a ten je pod kožou!

Toto mi poradila starká a nikdy ma to nesklamalo!

Foto: tjn

Potrebujete len obyčajný ocot, malú cibuľku, leukoplast a obväz. Malú cibuľku dajte namočiť do octu tak, aby nasiakla. Urobte to ráno, keď pôjdete do práce a večer už môžete použiť. Večer pred spaním vezmeme kúsok namočenej šupky a priložíme na bradavicu.

Hneď prelepíme leukoplastom a zaviažeme obväzom. Opakujeme každú noc, keď je bradavica malá, mám overené, že sa stratí za 4 maximálne 5 dní. Aj čo som čítala skúsenosti iných ľudí, zaberá im to rovnako rýchlo.

Odporúčam, je to úplne bezbolestné a suroviny na prípravu má doma každý.

...

Milka V.

Recept na bradavice a kurie oká od pani Majky

Jednoducho odrežte dužinatý list skalnej ruže a prikladajte si ho dužinatou časťou na problémové miesto – na kurie oko, alebo bradavicu. Ja som aplikovala 2-3 x denne (kedy som si spomenula) a mám takú skúsenosť, že po pár dňoch som mala pokoj.

Bradavica sama odpadla a kurie oko prestalo bolieť a o ochvíľku bolo preč. Fantastická vec a používam aj domácu masť zo skalnej ruže, je výborná na popáleniny, ranky, jazvy, modriny a všetky kožné problémy.

Otlaky

Tieto problémy sa prejavujú ako reakcia na tlak alebo opakované trenie v oblasti chodidiel a najčastejšou príčinou je nesprávna obuv. Otlaky sa môžu tiež objaviť na rukách v dôsledku opakovaného používania nástroja (napríklad motyky a pod.) avšak tie na nohách sú často bolestivejšie. Ide o zhrubnutú kožu, ktorá môže mať centrálnu keratínovú zátku s tvrdým a bolestivým pocitom po stlačení. Tieto problémy je možné liečiť pomocou týchto prírodných liečiv.

Po kúpaní je možné postihnuté miesta pokožky zľahka potrieť pemzou, potom surovou cibuľou nakrájanou na polovicu. Nakoniec potrite vatovým tampónom s pár kvapkami arnikového oleja. 

Rozdrvte strúčik cesnaku a zmiešajte s olivovým olejom. Túto zmes naneste na postihnuté miesta a zakryte obväzom. Nechajte pôsobiť celú noc. Tento liek zjemní pokožku a pomôže redukovať otlaky.

Pripravte si pastu z 5 alebo 6 rozdrvených aspirínových piluliek, lyžice citrónovej šťavy a lyžice vody. Natrite pastu na gázu a prekryte ju na 10 minút nahriatym uterákom. Potom pomocou pemzy jemne odstráňte odumretú pokožku.

Ďalším účinným prostriedkom je niekoľko listov póru, ktoré sa nechajú stáť 24 hodín vo vínnom octe. Vložte listy ako obklad na otlak na 20 minút. Opatrne odstráňte odumretú pokožku a miesto nakoniec vydezinfikujte sanitárnym alkoholom.

Nechtíková masť je veľmi dobrá na odstránenie otlakov. Aplikujte túto masť niekoľkokrát denne. Okrem toho pôsobí aj protizápalovo.

Svoje nohy môžete rozmaznávať tak, že ich ponoríte na 10 minút do roztoku pripraveného z litra vody a 4 polievkových lyžíc kvetov harmančeka. Potom natrite vazelínou a zakryte obväzom alebo si obujte bavlnenú ponožku.

Poznámka: Recepty nechápte ako náhradou konvenčnej liečby. Odporúčame konzultovať každý domáci liek s lekárom, alebo lekárnikom!

Foto: tjn
Foto: tjn