Bez šitia: Vyrobte si krásny koberček do bytu zo starých tričiek!

Je to skutočne jednoduché a zvládnete to bez akýchkoľvek skúseností so šitím či pletením. Neváhajte do tejto kreatívnej práce zapojiť aj deti, táto hravá činnosť ich určite zaujme. Jediné, čo budete potrebovať je obruč na cvičenie (hula hoop kruh), niekoľko kusov starých tričiek a svoje ruky. :-)

Je to skutočne jednoduché a zvládnete to bez akýchkoľvek skúseností so šitím či pletením. Neváhajte do tejto kreatívnej práce zapojiť aj deti, táto hravá činnosť ich určite zaujme. Okrem utešeného výsledku v podobe mäkkého koberčeka ide tiež o skvelý spôsob, ako zužitkovať staré tričká, ktoré vám už dlho ležia kdesi vzadu v skrini. Jediné, čo budete potrebovať je obruč na cvičenie (hula hoop kruh), niekoľko kusov starých tričiek a svoje ruky. :-)

Potrebujeme:

Obruč na cvičenie
Staré tričká alebo látku
Nožnice

Postup:

hula-hoop-rug-what-youll-need

Na začiatok je potrebné vytvoriť základnú konštrukciu koberčeka. Budeme na ňu potrebovať dvojité pásy (16 ks) široké 5 cm, ktoré navlečieme na obruč vždy po dvoch pásoch (viď obr.).

hula-hoop-rug-image-1

hula-hoop-rug-image-2

hula-hoop-rug-image-3

Následne nastriháme ďalšie pásy – tieto už nemusia byť dvojité a nemusia byť ani také široké. Pásy jednoducho vždy rozstrihnite, aby boli čo najdlhšie a neboli dvojité.

hula-hoop-rug-image-4

hula-hoop-rug-image-5

Pásy začneme obplietať okolo základnej konštrukcie od stredu smerom k okraju kruhu. Na zadnaj strane robíme uzlíky vždy pri nastavovaní pásu, zakončení, alebo keď meníme farbu. Vďaka uzlíkom budú pásy držať pevne na svojom mieste a koberček sa nerozpletie.

hula-hoop-rug-image-6

hula-hoop-rug-image-7

Keď máme obpletenú približne 10-centimetrovú plochu od stredu konštrukcie, rozšírime základnú konštrukciu tak, že dvojité pásy rozšírime z 8 na 16 (to je dôvod, prečo sme na obruč navliekali vždy 2 pásy).

hula-hoop-rug-image-8
Potom nám už ostáva len pokračovať v pletení, kým neopletieme dostatočne veľkú plochu – podľa toho, aký veľký chceme koberček mať.

hula-hoop-rug-image-10

Nakoniec pletenie zakončíme tak, že základnú konštrukciu jednoducho odstrihneme od obruče a konce zauzlíme.

hula-hoop-rug-image-12

hula-hoop-rug-image-13

hula-hoop-rug-image-14

Koberček je hotový! :-)

hula-hoop-rug-image-15

zdroj: allparenting

Dnes najobľúbenejšie