Bez šitia: Vyrobte si krásny koberček do bytu zo starých tričiek!

Je to skutočne jednoduché a zvládnete to bez akýchkoľvek skúseností so šitím či pletením. Neváhajte do tejto kreatívnej práce zapojiť aj deti, táto hravá činnosť ich určite zaujme. Okrem utešeného výsledku v podobe mäkkého koberčeka ide tiež o skvelý spôsob, ako zužitkovať staré tričká, ktoré vám už dlho ležia kdesi vzadu v skrini. Jediné, čo budete potrebovať je obruč na cvičenie (hula hoop kruh), niekoľko kusov starých tričiek a svoje ruky. :-)

Potrebujeme:

Obruč na cvičenie
Staré tričká alebo látku
Nožnice

Postup:

hula-hoop-rug-what-youll-need

Na začiatok je potrebné vytvoriť základnú konštrukciu koberčeka. Budeme na ňu potrebovať dvojité pásy (16 ks) široké 5 cm, ktoré navlečieme na obruč vždy po dvoch pásoch (viď obr.).

hula-hoop-rug-image-1

hula-hoop-rug-image-2

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

hula-hoop-rug-image-3

Následne nastriháme ďalšie pásy – tieto už nemusia byť dvojité a nemusia byť ani také široké. Pásy jednoducho vždy rozstrihnite, aby boli čo najdlhšie a neboli dvojité.

hula-hoop-rug-image-4

hula-hoop-rug-image-5

Pásy začneme obplietať okolo základnej konštrukcie od stredu smerom k okraju kruhu. Na zadnaj strane robíme uzlíky vždy pri nastavovaní pásu, zakončení, alebo keď meníme farbu. Vďaka uzlíkom budú pásy držať pevne na svojom mieste a koberček sa nerozpletie.

hula-hoop-rug-image-6

hula-hoop-rug-image-7

Keď máme obpletenú približne 10-centimetrovú plochu od stredu konštrukcie, rozšírime základnú konštrukciu tak, že dvojité pásy rozšírime z 8 na 16 (to je dôvod, prečo sme na obruč navliekali vždy 2 pásy).

hula-hoop-rug-image-8
Potom nám už ostáva len pokračovať v pletení, kým neopletieme dostatočne veľkú plochu – podľa toho, aký veľký chceme koberček mať.

hula-hoop-rug-image-10

Nakoniec pletenie zakončíme tak, že základnú konštrukciu jednoducho odstrihneme od obruče a konce zauzlíme.

hula-hoop-rug-image-12

hula-hoop-rug-image-13

hula-hoop-rug-image-14

Koberček je hotový! :-)

hula-hoop-rug-image-15

zdroj: allparenting

Témy:


Pridajte svoj komentár