Bez šitia: Tento pohodlný vankúš vyrobíte počas sledovania vášho obľúbeného programu!

Tieto vankúše na podlahu sú skutočne jednoduché na výrobu a zvládnete ich zhotoviť skôr, ako skončí váš obľúbený program v televízii.

Tieto vankúše na podlahu sú skutočne jednoduché na výrobu a zvládnete ich zhotoviť skôr, ako skončí váš obľúbený program v televízii. Navyše, nepotrebujte k tomu žiadne šijacie potreby, jediné, na čo by ste nemali zabudnúť je pohár vínka, ktorý pri práci určite padne vhod!

Potrebujeme:

2 ks látky alebo dve deky, ktoré už nepoužívate – dôležité je, aby mali rovnakú veľkosť

Nožnice

Materiál na vyplnenie vankúšov –pena, granulát, vata, polydun alebo iný materiál na výplň – od jeho množstva bude závisieť výška vankúšika

Postup:

Na rohoch oboch kusov látky vystrihneme 4 rovnako veľké štvorce – 12,5 x 12,5 cm.

Potom začneme strihať strapce – dĺžka bude rovnaká ako strana vystrihnuté štvorca – 12, 5 cm a šírka približne 1,5 – 2 cm – šírku si rozvrhnite podľa dĺžky látky, aby vám vyšli približne rovnako veľké strapce.

get-attachment-aspx

Potom prichádza na rad tá zábavná časť. Jednotlivé strapce začneme viazať dohromady. Vždy spojíme jeden strapec z jednej látky a jeden z druhej pomocou uzlíka – vznikne nám tak akási obliečka pre náš budúci vankúš. Jednu stranu však necháme otvorenú, aby sme mohli vankúš vyplniť mohli.

get-attachment-aspx-2

Potom do vnútra vložíme náplň podľa toho, ako vysoký chceme vankúš mať. Nakoniec uzavrieme aj poslednú stranu – zviažeme strapce a je to. Pohodlný vankúš na podlahu je hotový!

20140721-145643-53803028

20140721-145646-53806222

zdroj: thekitchenandthecave

Dnes najobľúbenejšie