Bez malty: S revolučnou technológiou si dom postavíte ako z kociek LEGA

Dom, si poskladáte jednoducho a rýchlo, podobne ako stavebnicu LEGO. Pozrite sa, ako to funguje!

Rodinný dom – to je pre mnohých ľudí takmer nedosiahnuteľný cieľ, ktorého splnenie vyžaduje obrovské úsilie. Nový vynález však sľubuje, že tento sen sa stane realitou pre mnohých ľudí a to vďaka progresívnej práci mexickej spoločnosti, ktorá sa dlhodobo zaoberá inováciou stavebných postupov. Na trh sa totiž dostal celkom nový druh tvárnic, ktoré vám umožnia postaviť si domov podobne ako skladačku Lego.

1

Rýchlejšie a lacnejšie

3

Okrem jednoduchej manipulácie má táto nová technológia aj ďalšiu výhodu. Má ňou byť neporovnateľne nižšia cena oproti bežným materiálom. Podľa jednoduchého návodu si tak postavíte všetky múry. V  múroch sú otvory na jednoduchú inštaláciu inžinierskych sietí. Na spájanie jednotlivých častí nie je potrebná malta ako pri klasickej stavbe. Po vyskladaní steny sa do špeciálnych otvorov naleje betón, ktorý stavbe zabezpečí pevnosť. Stačí naliať a je hotovo!

4

Použitím týchto stavebných blokov sa celková doba potrebná na vybudovanie hrubej stavby znižuje až o 80%. Stavba postupuje ako skladačka, ktorá postupne rastie bez potreby lepiť každý kúsok. Pozrite sa, ako funguje tento skvelý vynález v názornom videu. Čo poviete na tento vynález?

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.