Bez čakania: Domáca pizza so šunkou a syrom bez kysnutia!

Kto by nemiloval domácu pizzu? Jediným problémom je nekonečné čakanie, kedy cesto na jej prípravu, konečne vykysne. To už nemusíte, vyskúšajte pizzu z kysnutého cesta bez čakania na vykysnutie.

Milujem domácu pizzu. Keď na ňu dostaneme chuť, jediným problémom je vyčkať, kedy bude cesto konečne dostatočne vykysnuté. Aby sme nemuseli naprázdno prehĺtať, pátrala som a vypátrala cesto na prípravu pizze bez kysnutia. Čuduj sa svete – bola vynikajúca a hneď sa po nej zaprášilo. Nabudúce určite urobím znova.

Potrebujeme:

600 g hladkej múky

1 lyžičku soli

1 lyžičku cukru

40 g čerstvého droždia (1 kocku)

300-350 ml vody

...

7 lyžíc oleja (olivový, repkový alebo slnečnicový)

Na oblohu (pridať môžete všetko, čo máte radi):

Šunku nakrájanú na plátky

Strúhaný syr

Paradajky

Papriku

Kečup alebo paradajkovú omáčku

Kukuricu

Kyslú uhorku

Soľ, korenie,oregano, bazalku a ďalšie obľúbené bylinky

Postup:

Do trochy teplej vody nasypeme cukor a pridáme rozdrobené droždie. Počkáme, kým vyjde kvások a zatiaľ si v inej miske zmiešame múku so soľou. Potom pridáme kvások, zvyšnú vodu, olej a vypracujeme jednotné hladké cesto. S cestom pracujeme HNEĎ. Rozdelíme ho na dve časti (na dve veľké pizze) a obe rozvaľkáme, tak, aby veľkosť cesta sedela na plech.

Plech na pečenie vyložíme papierom alebo vymastíme olejom a preložíme naň cesto, potrieme kečupom, uložíme plátky šunky a nakrájanú zeleninu. Vložíme do vyhriatej rúry a pečieme pri teplote 220 stupňov 15-20 minút. 5 minút pred koncom pečenia pridáme syr.

Prajeme vám dobú chuť! :-)