Banánovo-jogurtová torta

Hravá a neuveriteľne chutná torta, ktorá si vás určite získa. Navyše, nevyžaduje zložitú prípravu a jej formu a prevedenie si môžete upraviť podľa vlastných predstáv.

Hravá a neuveriteľne chutná torta, ktorá si vás určite získa. Navyše, nevyžaduje zložitú prípravu a jej formu a prevedenie si môžete upraviť podľa vlastných predstáv.

Potrebujeme:

Na bledú vrstvu:

1 šálku bieleho jogurtu

1 vajce

¾ šálky kryštálového cukru

1 šálku hladkej múky

...

1 lyžičku jedlej sódy

Na čokoládovú vrstvu:

1 šálku jogurtu

1 vajce

3/4 šálky kryštálového cukru

1 šálku hladkej múky

1 lyžičku jedlej sódy

2 lyžice kakaa

Náplň:

600 g banánového (prípadne vanilkového) jogurtu

4-5 zrelých banánov

2 šálky jogurtu + práškový cukor na vrch torty

Na polevu:

100 g čokolády na varenie

1 lyžicu masla

Na vrch torty:

4 banány

Postup:

Rúru nastavíme na 180 stupňov. V miske zmiešame jogurt s vajíčkom, múkou, cukrom a jedlou sódou. Všetko dôkladne premiešame tak, aby nám vzniklo hladké cesto.

Cesto navrstvíme do formy na pečenie vystlanej papierom na pečenie. Rovnako postupujeme aj v prípade druhého – tmavého cesta. Oba korpusy pečieme pri teplote 180 stupňov (pripravenosť cesta skontrolujeme špajdlou).

Z tmavého cesta vykrojíme základňu torty – kruh s priemerom trochu väčším ako priemer misy, v ktorej budeme náplň torty pripravovať. Zvyšné tmavé a svetlé cesto nakrájame na kúsky a vložíme do spomínanej misy. K cestu pridáme nakrájané banány a banánový jogurt.

Zmes dôkladne premiešame a potom navrstvíme na pripravenú základňu z tmavého cesta – vyformujeme tvar kupoly. Na vrch navrstvíme jogurt rozmiešaný s práškovým cukrom a tortu vložíme na niekoľko hodín do chladničky.

Nakoniec tortu ozdobíme. Vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu s maslom. Banány rozrežeme pozdĺžne na 2-3 kúsky, jednu stranu natrieme čokoládou a prilepíme na povrch torta. Následne zalejeme zvyšnou čokoládou.

zdroj: vk