Kto pozná toto cesto z kyslej smotany a pudingu, nič iné už nehľadá – bábovka ako páperie: Pripravte hneď z dvojitej dávky!

Výborný recept na bábovku s pudingom a kyslou smotanou - je krásne vláčna, jemná a cesto nie je nikdy suché. Určite si pochutnáte. Autorkou receptu je pani Eva Kučerová, určite odporúčam všetkými desiatimi, lepšiu bábovku nepoznám.

Výborný recept na bábovku s pudingom a kyslou smotanou – je krásne vláčna, jemná a cesto nie je nikdy suché. Určite si pochutnáte. Autrokou receptu je pani Eva Kučerová, určite odporúčam všetkými desiatimi, lepšiu bábovku nepoznám.

Potrebujeme:

5 vajec

180 g krupicového cukru

180 ml oleja

190 g kyslej smotany

310 g polohrubej múky

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1 prášok do pečiva

20 g kakaa

4 lyžice mlieka

1 vanilkový puding

Postup:

Vajcia s cukrom vyšľaháme do peny, postupne zašľaháme olej. Do vaječnej hmoty zľahka vmiešame na striedačku múku zmiešanú s práškom, kyslú smotanu a mlieko.

Hladké cesto rozdelíme na tretiny. Do dvoch tretín vmiešame vanilkový puding, do jednej kakao.

Do vymastenej a múkou vysypanej bábovkovej formy striedavo plníme svetlé a tmavé cesto. Môžeme si pomôcť lyžicou a vytvárať v ceste jednoduché vzory.

Pečieme na 160 stupňoch asi 45 minút.

Po upečení necháme krátko bábovku vychladnúť vo forme, potom vyklopíme a môžeme poliať polevou, prípadne posypať práškovým cukrom.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)