Aviváže nepoužívam a bielizeň vonia ako nikdy: Túto vychytávku mám z nóbl hotela v Rakúsku, odporúčam ju každému!

V Rakúsku som roky pracovala ako chyžná v menšom 5-hviezdičkovom Alpskom hoteli, ktorý mal takmer celý rok plno. Odtiaľ som si domov priniesla túto vychytávku.

V Rakúsku som roky pracovala ako chyžná v menšom 5-hviezdičkovom Alpskom hoteli, ktorý mal takmer celý rok plno. Odtiaľ som si domov priniesla túto vychytávku.

Prádlo sa točilo vo veľkých množstvách a čistilo sa najmä chemicky. Napriek tomu, keď ste otvorili skriňu a vybrali prádlo, mali ste pocit, že sa nachádzate na poli s levanduľou, niečo úžasné. Prádlo voňalo dlho a vďaka intenzívnej levanduľovej vôni nebol problém s moľami či inými škodcami. Preto túto vychytávku používam aj doma a neviem si to vynachváliť, rada sa podelím aj s vami.

Voňavý zázrak po praní!

Tak sme ho volali v práci. Keď sa prádlo žehlí, hneď sa jemným rozprašovačom osvieži týmto balzamom. Potom šup do skrine a sem tam môžete streknúť a priamo na prádlo v skrini. Verte, že aviváž už kupovať nebudete. Hostia boli z vône nadšení. :-)

Potrebujeme:

2 a ½ šálky vody

4 lyžice sušenej levandule

15 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2 lyžice vodky alebo iného číreho alkoholu

Fľašu s rozstrekovačom

Plátno na scedenie

Postup:

Najskôr spravíme levanduľový čaj. Zahrejeme 1 šálku vody, pridáme sušenú levanuľu a necháme zovrieť. Zložíme z plameňa a lúhujeme 5 minút.

Potom privedieme do varu zvyšnú vodu a následne ju nalejeme do fľaše. Keď trochu vychladne, pridáme aj vodku a esenciálny olej. Nakoniec cez plátno alebo husté sito nalejeme aj levanduľový čaj.

Aplikujeme na prádlo bezprostredne po žehlení, alebo aj vtedy, keď potrebujeme bielizeň zvlhčiť počas žehlenia. Sem-tam strekneme aj do skrine. Výborná je táto voda aj na osvieženie sedačky, kobercov, záclon atď.

Liliana R.