Zmiešajte 3 lyžice aviváže s obyčajnou sódou a HNEĎ vyskúšajte tento trik: Účinok vyvážite zlatom v každej rodine!

Dlho som hľadala dobrý tip, ktorý by mi pomohol zabiť dve muchy jednou ranou - dokonale vyčistiť a osviežiť vzduch v mojom byte.

Dlho som hľadala dobrý tip, ktorý by mi pomohol zabiť dve muchy jednou ranou – dokonale vyčistiť a osviežiť vzduch v mojom byte.

Keďže máme kúpeľňu bez okien a malú predsieň s množstvom obuvy, nepríjemný zápach sa často šíril aj do zvyšku bytu a práve tomu som chcela zabrániť.

Zázrak do celého bytu, používam každý deň

Ani som len netušila, že okrem úžasnej vône získam aj dokonalého pomocníka na čisté a lesklé okná, podlahy a voňavé koberce.

Je to skvelá vec pre každého, kto obľubuje efektívne domáce riešenie namiesto drahých prípravkov z obchodu. Výroba tohoto domáceho zázraku trvá len minútku a vyjde vás skutočne len na pár centov.

Všetko potrebné máte už pravdepodobne teraz doma!

Teraz vám chcem predstaviť domáci zázrak vyrobený zo sódy bikarbóny a aviváže.

Potrebujeme:

1 lyžica sódy bikarbóny.

3 lyžice aviváže

3 šálky vody

Postup:

Všetky tri prísady dôkladne zmiešame s prelejeme do nádoby s rozprašovačom.

Tento prostriedok je fantastický na okamžité osvieženie bytu – jednoducho rozprášite do priestoru a krásna vôňa je zaručená. Ide o vynikajúce riešenie do uzavretých priestorov, botníkov alebo kúpeľní.

V momente vonia celá miestnoť.

Na okná, koberec a podlahy nič lepšie neexistuje

Foto: tjn

Tento domáci zázrak používam aj na umývanie okien a podlahy – zvlášť na kachličky a dlažbu.

Jednoducho pridám za odmerku do vody a umývam ako zvyčajne. Okná aj podlahy sa krásne lesknú a vydržia čisté omnoho dlhšie. Odporčúam to aj na osvieženie kobercov.

Táto zmes eliminuje zápach a koberec krásne prevonia a osvieži.

Zmes uchovávajte v chladnejšej miestnosti (nie je nutné dávať ju do chladničky, ja ju mám v komore medzi ostatnými prostriedkami), pred použitím dobre pretrepte a podľa potreby používajte ako rozprašovač, alebo čistiaci prostriedok.

Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: tjn
Foto: tjn

Dnes najobľúbenejšie