Arabelkina zázračná bábovka: Geniálne 5-minútové cesto, ktoré zvládne so zavretými očami aj moja malá dcérka!

Názov pre túto bábovku vymyslela moja 7-ročná dcéra Mirka, ktorá ju zvládne sama už aj so zavretými očami.

Názov pre túto bábovku vymyslela moja 7-ročná dcéra Mirka, ktorá ju zvládne sama už aj so zavretými očami. Táto bábovka je zázračná v tom, že všetky prísady stačí hneď zmiešať spolu a výsledok je perfektný – netreba bielky a žĺtky zvlášť a dokonca ani netreba šľahať najskôr vajcia s cukrom atď. – hoci ja som tak zvyknutá. Moja dcérka vždy všetko len zmieša a z tohto „mgľajzíku“ máme vždy dokonalú bábovku, odporúčam. :-)

Potrebujeme:

1 hrnček hrubej múky

1 hrnček hladkej múky

1 hrnček kr. cukru

2 vajcia

1 hrnček mlieka

...

½ hrnčeka oleja

1 prášok do epčiva

1 vanilkový cukor

1 pl. kakaa

1 hrnček = 250 ml

Postup:

Vajíčka s cukrom a vanilkovým cukrom do peny, pridáme mlieko, olej a sypké prísady okrem kakaa (už som robila aj tak, že som jednoducho všetko zmiešala a dala do formy, bábovka bola aj tak perfektná).

Časť cesta odoberieme a vmiešame kakao. Do vymastenej a kokosom, alebo krupicou vysypanej formy navrstvíme najskôr svetlé a naň kakaové cesto. Šup do rúry a pečieme pri teplote 190-200 stupňov cca 30 minút – cesto otestujeme špáradlom. Po 15-tich minútach pečenia prikryjeme formu papierom na pečenie aby bábovka zvrchu nezhorela. V teplovzdušnej rúre pečieme pri teplote 180 stupňov.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Miška T.