Aktívne uhlie môžete skvele využiť: Pomôže pri žalúdočných ťažkostiach, no tiež čistí pleť a zachráni vaše izbovky!

895

Každý vie, že aktívne uhlie je prírodný absorbent a mnoho ľudí po ňom siaha, keď má problémy s trávením. Viete však, kedy je ten správny čas využiť blahodárne účinky tohto čierneho zázraku? Vďaka tomuto videu na youtube zistíte, že prospieva zdraviu, kráse aj vašim rastlinám!

1. Nadúvanie

Plynatosť je pomerne rozšíreným problémom a je veľmi nepríjemné. Aktívne uhlie vám môže pomôcť a výrazne zníži tvorbu plynov z prijatej potravy.

2. Znižuje cholesterol

Ľudia, ktorí užívajú aktívne uhlie 3-krát denne majú výrazne nižšiu hladinu cholesterolu ako tí, ktorí majú rovnaký problém a aktívne uhlie neužívajú.

3. Pokazený žalúdok

Ak máte žalúdočné ťažkosti spojené s pokazeným žalúdkom, trpíte hnačkou a zvracaním, je čas siahnuť po aktívnom uhlí. Je to rýchle a účinné riešenie, pretože aktívne uhlie neutralizuje toxíny.

4. Čistenie pokožky

Trápia vás upchaté póry a mastná pokožka? Aktívne uhlie vyťahuje nečistoty a mastnotu z pórov ako magnet a zanecháva ju krásnu a čistú.

5. Čistí vlasové folikuly

Užívanie aktívneho uhlia vedie ku krajším, lesklejším a zdravším vlasom.

6. Pre belšie zuby

Ak chcete mať hollywoodsky úsmev, stačí ak si 2 až 3-krát týždenne posypete zubnú kefku rozdrveným aktívnym uhlím.

Vyskúšajte účinky aktívneho uhlia na vlastnej koži a zbavte sa všetkým spomenutých zdravotných ťažkostí.

Upozornenie: Pred užívaním sa poraďte so svojim lekárom. 

Ako používať aktívne uhlie pri rastlinách?

 

1. Zlepšuje sa kvalita pôdy

Priame pridávanie uhlia do kvetináča znižuje kyslosť a slanosť pôdy, takže pôda je neutrálna. Absorbuje z pôdy chemické látky, prebytočnú tekutinu, ťažké kovy a zabraňuje tomu, aby sa vyvíjali mikróby spôsobujúce choroby.

2. Dezinfikuje rezy

Uhlie je úplne neškodné a skvele dezinfikuje rezy pri orezávaní rastlín. Táto schopnosť umožňuje zabrániť výskytu hniloby a infekcie rastlín bez použitia špeciálnych prípravkov. Stačí len zopár tabliet rozdrviť na prášok a posypať rezy alebo poškodenia, ktoré sa objavili na koreňoch, stonkách alebo listoch.

3. Zakorenenie odrezkov

Odrezky sa dobre uchytia a rýchlo vyženú korene, ak sa do vody pridá prášok z 2 tabliet aktívneho uhlia.

4. Aktívne uhlie na boj proti hubovým chorobám rastlín

Už sme si povedali, že uhlie dokonale absorbuje vlhkosť a neumožňuje množenie patogénnej mikroflóry. Preto je účinné aj v boji proti hubovým chorobám, ale iba v počiatočnej fáze ich vývoja alebo ako prevencia.

5. Pomocník pri presádzaní rastlín

Ak zmiešate aktívne uhlie s pôdou pri presádzaní rastlín, zabráni sa tým hnilobe a hubovým chorobám. Opäť postačia 2 tablety.

6. Výživné hnojivo

Vaši zelení spoločníci budú po aktívnom uhlí lepšie rásť, aj kvitnúť. Rozlomte 2 tablety na 4 kusy a vložte ich do hĺbky 3 až 4 cm. Rastliny skutočne milujú škrob v týchto tabletách.

7. Proti čiernym muškám. Zmiznú po pár dňoch a rastlinke sa bude dariť ako nikdy

Niekedy sa v kvetináčoch kvetín a sadeníc nájdu čierne mušky. Majú rady mokré kyslé pôdy. V nej kladú vajíčka, z ktorých sa vyliahnu larvy živiace sa koreňmi rastlín. Aktívne uhlie mení PH pôdy, odstraňuje nadbytočnú vlhkosť a zabraňuje dospelým jedincom klásť vajíčka do pôdy. Stačí len pár tabliet rozdrviť a posypať na povrch črepníka.

Čierne aktívne uhlie vám môže pomôcť s viacerými ťažkosťami, preto ho majte ako súčasť vašej domácej lekárničky.

 

 

 

 

 

 

Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Témy:


Pridajte svoj komentár