Jedna rada pre každého, kto chce vyničiť burinu v zámkovej dlažbe: Toto mi zafungovalo rýchlosťou blesku!

Ak vás trápi burina na dlažbe v záhrade, máme pre vás pár perfektných tipov, ktoré ste nám poslali práve vy - naši čitatelia. Tieto veci vám v boji proti nepeknej burine a machu fungujú najlepšie!

Ak vás trápi burina na dlažbe v záhrade, máme pre vás pár perfektných tipov, ktoré ste nám poslali práve vy – naši čitatelia. Tieto veci vám v boji proti nepeknej burine a machu fungujú najlepšie!

Špeciálna zmes proti burine, ktorá nestojí ani euro

Mne sa osvedčila domáca zmes, ktorú vyrobíte úplne jednoducho a skutočne za lacno.  Stačí, ak si liter obyčajného octu zmiešate s 1 lyžicou soli a lyžicou obyčajného saponátu. Vystriekať s touto zmesou burinu na chodníku. Zmes spáli korene a zabezpečí, že pôda pre ďalší rast buriny už nebude dobrá.

Ivka E.

100% ekologické riešenie

Najlepšie skúsenosti mám s obyčajnou vriacou vodou. Naliať priamo na burinu. Korene vyschnú a na druhý deň len pozberáte. To je všetko. 

Lenka P.

Ak máte farebnú dlažbu odporúčam len vriacu vodu, ocot prípadne sóda môžu narobiť fľaky.

Juraj

Ja som si dala do fľaše od rozprašovača dala obyčajný lacný ocot a nastriekala som poriadne na burinu. Mach, burina – všetko zmizlo. Len pozor, aby sa ocot nedostal na kvetinky.

Evka C.

Zmiešať ocot s vodou a trochou jari – overené a funkčné.

Ivanka H.

Síce to nie je trvalé riešenie, ale vždy na jar vystriekame vapkou a máme na nejaký čas pokoj – pekne zíde aj mach a dlažba sa zároveň vyčistí. Ak chcete burinu zlikvidovať na dlhšie, odporúčam jednoznačne ocot. 

Majka C.

Pomoc z kúpeľne

Mne pomohlo obyčajné savo na biele prádlo. Tento nápad mi poradila švagrina, ktorá mala nervy a savo rovno naliala na burinu :-D. Ja som to však urobila takto a odporúčam:

4 litre vody zmiešame ¾ šálky (1 šálka = 250 ml) sava na biele prádlo. Potom vezmeme metlu s pevnejšími štetinami a jednoducho vyšúchame. Prostriedok by sa mal dostať aj do špár, kde je burina, vykynoží ju to. Dávajte ale pozor, aby sa vám zmes nedostala na trávnik a tam, kde pestujete kvietky. Mám odskúšané na kameňoch, chodníku z tehál aj betónu, na iné povrchy som neskúsila. Dlažba je bez machu a krásne čistá ako nová. Odporúčam :-).

Maja S.

Dnes najobľúbenejšie