Kozmetička to radí všetkým dámam po 40-tke: Ak vás trápia vrásky na dekolte, toto ich zmierni a krk omladí aspoň o 7 rokov!

Skôr či neskôr to čaká každú ženu. Na dekolte sa môžu objaviť vrásky a hoci to nie je žiadna tragédia, minimálne nás pripravujú o mladistvý vzhľad.

Vrásky v oblasti dekoltu sú dôsledkom prirodzeného starnutia, ale môže za to aj UV žiarenie či spánok v polohe na boku. Nezamieňajte si ich však so starobou! Často sa vyskytujú aj u mladých žien ako dôsledok dehydratácie.

Našťastie existuje spôsob, ako si s nimi poradiť!

Máme pre vás jednoduchý domáci recept, ktorý vrásky na dekolte vyhladí doslova za pár minút. Stačí, ak si z času na čas pripravíte a aplikujete jednoduchú masku plnú živín. Neváhajte tiež siahnuť po recepte od odborníčky. Masku z aloe vera od kozmetičky si nebudete vedieť vynachváliť!

Stará maska na báze pivovarských kvasníc

Pivovarské kvasnice sú všeliek nielen na kožu, ale aj na poškodené vlasy. O tom ale inokedy. Dnes sa pozrieme, v akej kombinácii pomôžu vašim vráskam.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zloženie:

100g obyčajného bieleho jogurtu

1PL sušených pivovarských kvasníc

1PL rastlinného oleja

takprosto.cc

Použitie:

Zmiešajte všetky ingrediencie tak, aby vám vznikla hladká hmota. Následne masku aplikujte na krk a dekolt a nechajte ju tam aspoň po dobu 15 minút. Pokojne môžete aj dlhšie. Potom masku umyte vlažnou vodou a miesta, na ktorých ste ju nanášali, potrite v tenkej vrstve olejom, prípadne postačí aj hydratačný krém či telové mlieko. Dôležité je, aby sa po odstránení masky koža hydratovala a premastila.

Pre dosiahnutý efekt opakujte procedúru trikrát do týždňa najlepšie pred spaním, ideálne pred sprchou, no nezabudnite si problematické miesta po sprche natrieť.

Avokádová maska na dekolt – elixír mladosti na krk a dekolt (recept priamo od kozmetičky)

Maska z avokáda je cenená pre svoje regeneračné účinky, vďaka čomu je pleť krajšia a odolnejšia. Vysoký obsah vitamínu E zase udržuje jej zdravie a zabraňuje predčasnému starnutiu. Je to balzam na suchú pleť a jemné vrásky, nakoľko má vysoký podiel tukov čo suchšia pleť na dekolte ocení. Nájdeme v ňom antioxidanty, ktoré bojujú za regeneráciu buniek a ich zdravie, dostatok vitamínu B, C  a z minerálnych látok draslík, magnézium či fosfor.

Avokádo je plné kyseliny olejovej, obsahuje tiež poriadnu porciu vitamínu E, ktorý pomáha zlepšiť textúru pleti a zároveň bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú starnutie. Kyselina mliečna v jogurte jemne uvoľní odumreté kožné bunky, takže vaša pleť bude svieža a nadobudne jasnejší vzhľad. Môžete pridať aj rozmixovanú listovú zeleninu, ktorá dodá extra anti-age vitamíny ako je A a E.

Potrebujeme:

½ zrelého avokáda

2 lyžice organický grécky jogurt

1 lyžica mixovanej listovej zeleniny

V mixéri všetko rozmixujeme a nanesieme silnú vrstvu masky na dekolt a krk, necháme pôsobiť po dobu 15-20 minút. Opláchneme vlažnou vodou a aplikujeme pleťový toner.

Maska z banánov a esenciálneho ružového oleja

Banány sú jemné a ružový olej používali už v staroveku, kedy predstavoval najvyšší level v oblasti kozmetiky. Poďme sa pozrieť, ako takúto masku vyrobiť.

Zloženie:

1 veľmi zrelý banán

1PL esenciálneho ružového oleja

takprosto.cc

Použitie:

V prvom rade si pripravte banánové pyré, pridajte doň esenciálny olej a dobre premiešajte. Masku opäť aplikujte na krk a dekoltu a nechajte pôsobiť aspoň 20 minút. Potom zmyte studenou vodou. Opäť opakujte aspoň trikrát týždenne, ak chcete docieliť želaný efekt.

Maska z medu a avokáda

Účinky medu sú podobné ako účinky ružového oleja. Zjemňuje a navracia pružnosť, aj preto je obľúbeným pri výrobe kozmetických produktov. Avokádo má zasa blahodarné účinky nielen v kuchyni, ale aj v kozmetike – najdôležitejšiu úlohu v ňom zohráva olej.

Zloženie:

100g dužiny z avokáda

1PL medu

takprosto.cc

Použitie:

Pripravte si avokádo a pridajte doňho med. Zmixujte hmotu tak, aby konzistencia ostala jednotná. Masku následne aplikujte na krk a dekolt a jemne masírujte aspoň 10 minút. Po masáži si masku nechajte ešte aspoň ďalších 15 minút a potom zmyte  studenou vodou.