Ako získať svetlejší odtieň vlasov bez chémie? 7 overených prírodných tipov!

Túžite po svetlejšom odtieni vlasov, ale nechcete používať agresívnu chémiu, ktorá môže poškodiť naše vlasy? Pomôže vám týchto 7 prírodných tipov.

Ak chcete získať svetlejší odtieň väčšinou musíte staviť na chemické prípravky z obchodu, ktoré sú síce zárukou svetlejších vlasov, avšak často spôsobujú nepríjemné následky. Okrem poškodzovania a vysušovania vlasového vlákna, môžu pri kontakte spôsobiť aj celú radu nepríjemných alergických reakcií. Pýtate sa, ako získať svetlejší odtieň hrivy bez chémie? Vsaďte sa triky, ktoré používali ženy už pred stovkami rokov.

Med a destilovaný ocot

spoon-honey-jar

Už v starovekom Ríme bol med známy ako vynikajúci prostriedok na zosvetlenie vlasov. Používal sa najmä v kombinácií s olivovým olejom, ktorý vlasy hydratuje a chráni pred vysušením.

Potrebujeme:

2 šálky destilovaného octu

1 šálku medu

1 lyžicu extra panenského olivového oleja

1 lyžicu kardamonu alebo škorice (čo máte poruke)

Postup:

Ingrediencie stačí zmiešať a jednoducho naniesť na vlhké vlasy. Aby ste hotu rovnomerne po vlasoch rozložili, použite kefu alebo hrebeň. Potom vlasy zabalíme do fólie a necháme pôsobiť niekoľko hodín (ideálne cez noc) a následne opláchnuť.

Med obsahu zložky, ktoré na naše vlasy vplývajú podobne ako perocxid vodíka – avšak bez negatívnych vedľajších účinkov. Škorica a kardamon posilňujú zosvetľujúci efekt. Olivový olej vlasy hydratuje a zabraňuje vysušovaniu.

Čaj

Nie však hocijaký ale harmančekový čaj. Ten je známy svojou schopnosťou zosvetliť vlasy a zároveň ich od korienkov vyživiť. Okrem toho je skvelým riešením v prípade, že máte nepoddajné vlasy – harmanček ich dokáže krásne uhladiť.

Potrebujeme:

1 čajové vrecúško hrmančekového čaju (alebo sušený harmanček)

Vodu

Postup:

Čajové vrecúško zalejme vriacou vodou a necháme vylúhovať 10 minút. Keď je čaj vlažný prepláchneme si ním hlavu a necháme pôsobiť asi 15 minút. Pre výraznejšie zosvetlenie je potrebné postup zopakovať 2-3 x. Potom vlasy umyjeme ako zvyčajne.

Rebarbora

rhubarb-318217_960_720

Ďalší 100% prírodný spôsob zosvetlenia vlasov poskytuje rebarbora.

Potrebujeme:

¼ šálky nasekenaj rebarbory

2 šálky vody

Postup:

Rebarboru zmiešame s vodou, preložíme na plameň a privedieme k varu. Necháme celkom vychladnúť a potom si s touto tekutinou opláchneme vlasy. Necháme pôsobiť 10 minút a umyjeme ako zvyčajne.

Škorica

Prírodný zosvetľovač, ktorý navyše skvele vonia. A pre vlasy je škorice celkom neškodná. Dokonca má priaznivé účinky na zdravie, lesk a kvalitu vlasov.

Potrebujeme:

Mletú škoricu

Kondicionér

Postup:

Vezmite menšiu hrsť kondicionéru a 1 – 2 lyžičky škorice. Zmiešajte a rovnomerne naneste na vlasy tak, aby pokrývala celú dĺžku vlasov od korienkov až po končeky. Vlasy zabaľte do fólie a nechajte pôsobiť niekoľko hodín. Umyte ako zvyčajne.

Citrón

Lemon

Tento trik používali na zosvetlenie vlasov už naše babičky.

Potrebujeme:

2 lyžice citrónovej šťavy

1 šálku vody

Postup:

Vodu zmiešajte s citrónovou šťavou a naneste na vlasy. Potom si sadnite na slniečko a nechajtajte vlasy uschnúť.

Jablčný ocot

apple-cider

Jednoducho prepláchnite vlasy vodou zmiešanou s bielym octom (1 diel octu na 6 dielov vody). Nechajte pôsobiť 15 minút a umyte.

Soľ

Prírodné zosvetlenie vlasov zabezpečí aj zmes soli a vody. Zmiešajte 1 diel soli s 5 dielmi vody a prepláchnite vlasy. Nechajte pôsobiť 15 minút a umyte ako zvyčajne.

Jedlá sóda

Je skvelým pomocníkom pri odstraňovaní nánosov chémie – ktorá je dôsledkom častého farbenia. Rovnako ju tiež môžeme použiť ako prostriedok na zosvetlenie vlasov. Táto metóda v porovnaní s inými trvá dlhšie a zosvetlenie prináša až po určitom čase. Jedlú sódu používajte na vlasy maximálne 1 x za 2 týždne.

zdroj: diyncrafts

Foto: unsplash

Dnes najobľúbenejšie