Konečne viem, ako zaručene rozkvitnúť orchideu: Rada od švagrinej, ktorá to s kvetinkami vie, kvitnú ako divé!

Funguje to aj na staršie rastlinky.

Nech som robila, čo som robila, orchidey mi nikdy nekvitli tak, ako som chcela. Áno vydržali s pár kvietkami aj 3 mesiace, potom však odkvitli a kým som sa dočkala ďalších kvetov, ubehol niekedy aj rok. A to ani nemusím rozprávať, že kvietkov bolo len pár a pritom so utrácala za hnojivá a tekuté výživy. Starostlivosť som zmenila po tom, ako som dostala radu od mojej dobrej švagrinej a dobrej kamarátky Moniky. Mám ju stále v merku a kvietkom sa odvety darí ako nikdy.

Toto funguje ako zázrak!

Všetky orchidey mám na východnej strane bytu a vždy treba dbať na to, že ak teplota v miestnosti klesne dlhodobo pod 17 stupňov, rastlinka sa môže zaseknúť a nebude vám kvitnúť.

Najväčšie tajomstvo  je v zalievaní – žiadnu vodu nedržím v blízkosti rastliniek, už vôbec nie v podmiske a tiež nerosím. Všetko, čo robím, je že 1-2krát do týždňa (v lete 2xdo týždňa v zime 1x do týždňa) orchideu aj s črepníkom ponorím do odstátej vody. Nechám 20-30 minút, nechám odkvapkať, odstránim vodu z listového srdiečka. A dám späť na stanovisko. Keď sa objavia puky a vidím, že bude kvitnúť, dám do vody v ktorej namáčam aj trošku kr. cukru. Potom sa ani nenazdám a orchidea prenádherne zakvitne.

Prihnojujem raz za 2 mesiace a to z honojívom ktoré si robím zo škrupín z vajíčka a prilievam do vody, do ktorej namáčam orchidei. Škrupinky dávam do zaváraninového pohára a nechávam lúhovať. Potom tento výluh prilievam do odstátej vody, v ktorej orchidei namáčam.

Komu dlhodobo nekvitnú – nech skúsi toto mám overené, funguje to na 90% aj u starších rastliniek. Stačí preložiť do izby s nižšou teplotou stačí o 2-3 stupne na niekoľko týždňov, obvykle o 3-4 týždne už tlačí stonku, treba ale mierne znížiť zálievku a súčasne jej ponechať dostatok svetla – nikdy však neklesnúť neklesnúť pod 16-17 st.

Ľubka

Dnes najobľúbenejšie