Krásne nové muškáty skoro zadarmo: Odskúšaná metóda na zakorenenie odrezkov, ktorá zaručene funguje!

Vynikajúci spôsob, ako si namnožiť muškáty - trik spočíva v obyčajnom Celaskone.

Ak ste sa pokúšali namnožiť si muškáty z odrezkov, ale nedarilo sa vám, nezúfajte. S touto metódou sa vám to podarí. Odskúšané, funguje to! A môžete si takto namnožiť nielen muškáty, ale napríklad aj ruže!

Potrebujeme:

odrezky muškátov

celaskon

250 ml vody

substrát na muškáty

menší kvetináč, alebo zakoreňovač

Postup:

Odrezky

Ako prvé je potrebné zabezpečiť si odrezky muškátov. Odrezky muškátov si môžete zabezpečiť v ktoromkoľvek ročnom období, ale keďže pochádzajú z teplých klimatických podmienok, čím bližšie k letu ich odrežete, tým väčšia je šanca na úspech. Treba vyberať predovšetkým zdravé a silné stonky. Odrezky potrebujú dostatok slnečného svetla a teplé miesto. Zoberte si materskú rastlinu a urobte rovný rez tesne nad očkom listu. Rastlinka sa tak rýchlo zahojí a nespôsobí jej to žiadne škody.

Potom zoberte odrezok a skráťte ho tesne pod bodom, kde sa spájajú dva listy.

Príprava pred zakorenením

Na zakorenenie nepotrebujete stimulátor rastu. Pripravte si pohár s 250 ml vody a rozpustite v nej tabletu Celaskonu. Potom jednotlivé odrezky na pár minút ponorte do pohára. Vitamín C pôsobí ako stimulátor rastu. Potom vložte do zakoreňovača, alebo malého kvetináča, ktorý ste naplnili substrátom na muškáty. Po 3 – 4 týždňoch by mala byť rastlinka zakorenená a pripravená na presadenie.

Keď sú rastlinky malé, nepotrebujú toľko vlahy, ale väčšie muškáty už treba zavlažovať tak, aby nikdy nemali suchý substrát (pozor však na prelievanie). Nezabudnite, že pokiaľ majú muškáty dobré podmienky, dostatok svetla, tepla a vody, nemajú vegetačné obdobie a kvitnú po celý rok. Takže v zime sú ideálnymi kvetmi do slnečnej zimnej záhrady, alebo na slnečné parapety.

Dnes najobľúbenejšie