V týchto horkách ani nezapínajte žehličku: Stará finta, s ktorou je oblečenie rovné v momente, žiadne žehlenie!

V horúčavách nežehlite, stavte radšej na starý a overený trik, ako mať bielizeň rovnú rýchlo a bez toho, aby ste žehličku museli zapínať čo len na sekundu.

perfektne rovné oblečenie bez nutnosti zapínať žehličku čo i len na jedinú sekundu.

Zabudnite na spotrebiče, stavte na zázrak z kuchyne!

Ide o obyčajný a hádam vo všetkých domácnostiach sa vyskytujúci ocot. Áno, čítate správne, ingrediencia z nevábnou vôňou totiž dokáže s vašim oblečením zázraky. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať 1 lyžicu octu a 3 lyžice vody, preliať do nádoby s rozprašovačom a nastriekať na pokrčené oblečenie zavesené na ramienku. Nechajte takto zavesené, kým oblečenie nevyschne. Nemusíte sa obávať nepríjemného octového zápachu, ten sa počas schnutia vyparí a neostane po ňom ani stopa. Funguje to výborne aj pre tých, ktorý rýchlo potrebujú svoj obľúbený kúsok oblečenia dostať do dokonalého stavu doslova v momente.

Ďalšie rady

Ľad

Ak máte sušičku, vložte do nej spolu s prádlom aj niekoľko kociek ľadu. Nastavte sušičku na najvyšší výkon a zapnite na 5 minút. Keď oblečenie vytiahnete, bude vyzerať, ako po žehlení.

Obyčajná voda

Na bavlnu a pletené materiály skvele funguje aj obyčajná voda. Nalejte studenú vodu do fľaše s rozprašovačom a nastavte na najjemnejší „hmlový postrek“. Oblečenie zaveste na vešiak a z diaľky posprejujte. Potom pokrčené miesta vyhlaďte rukou a nechajte uschnúť.

...

Mokrý uterák

Položte pokrčené oblečenie na rovný povrch, vyrovnajte ho a prikryte ho mokrým (a dobre vyžmýkaným) uterákom. Jemne zatlačte a nechajte vysušiť. Záhyby budú preč.

Mokrá žinka

Okrem ľadu môžete vyskúšať ďalší skvelý tip – mokrú žinku. Vložte ju do sušičky k prádlu a nechajte sušiť 10-15 minút. O skvelý výsledok sa postará para vychádzajúca zo žinky. Vy tak po niekoľkých minútach vyberiete prádlo bez záhybov a iných známok pokrčenia.

Pomôže aj správne nastavenie práčky

Ak máte na vašej práčke nastavené žmýkanie na plný výkon, oblečenie bude síce po vypraní takmer suché, no omnoho viac pokrčené, ako pri nižších výkonoch. Pomalší proces sušenia prispeje k tomu, že prádlo bude menej pokrčené a nepekné záhyby tak môžete vypustiť z hlavy.

Správne zavesenie ušetrí prácu

Keď vyberiete prádlo z práčky, najskôr ho vytraste, natiahnite ho rukou a vyhlaďte. Prádlo, ktoré sa zvykne veľmi krčiť (košele, blúzy…) vešajte na samostatných vešiakoch.

Hrniec

Ak potrebujete nutne vyžehliť kus oblečenia a nemáte poruke žehličku, pomôže čistý kovový hrniec. Nalejte do hrnca vriacu vodu a po chvíli vylejte. Potom preložte prádlo na rovný povrch a hrncom prechádzajte po povrchu oblečenia rovnako, ako žehličkou.

Rovnakým spôsobom môžete využiť aj žehličku na vlasy.

iron13

Vezmite si oblečenie do sprchy

Nemáme tým na mysli, aby ste sa v oblečení sprchovali, ale aby ste ho zavesili v kúpeľni počas toho, ako sa budete sprchovať. Táto metóda pomôže v núdzovej situácii napríklad v hoteli alebo tam, kde nemáte možnosť využiť iné prostriedky na vyrovnanie prádla. Para počas sprchovania  bude zvlhčovať pokrčené záhyby. Potom stačí vyrovnať rukou a nechať prirodzene vysušiť.

Kanvica

remove-wrinkles-from-clothes-without-an-iron

Táto metóda funguje rovnako ako predošlá, avšak para z kanvice je horúca a záhyby na oblečení tak pomôže vyrovnať účinnejšie. Keď si uveríte čaj, dajte nad paru z kanvice (asi do vzdialenosti 30 cm) pokrčené miesta na oblečení a následne nechajte vysušiť.

Nenechávajte suché prádlo v sušičke

Pri vkladaní prádla do sušičky postupujte rovnako, ako pri jeho vešaní. Každý kus najskôr vytrepte a narovnajte – po vysušení bude prádlo omnoho rovnejšie ako v prípade, že tam všetko prádlo v kope vložíte priamo z práčky. Keď sa prádlo vysuší, nenechávajte ho zbytočne v sušičke – čo najskôr ho vyberte a poskladajte.

zdroj: stylecaster