Ak máte doma lacný zelený šampón, máte vyhraté: Triky, ktoré vás presvedčia, že nie je len na vlasy!

10332 0

Brezový alebo žihľavový šampón si kupujem zásadne ten najväčší a najlacnejší. Nepoužívame ho však len na umývanie vlasov (aj keď podla mňa je skvelý aj na to), už moja starká naučila pár trikov, ako využiť v domácnosti celkom inak.

Tieto triky sa naozaj oplatí poznať a opakujem, stačí ten najväčší a najlacnejší šampón!

 

Foto: tjn

Najlepší repelnt proti muchám a komárom

Foto: tjn

Tento repelent mi poradila moja švagriná a ešte ma nesklamal. Používam celú sezónu a odporúčam to úplne každému. Je to jednoduché, ekologické a lacné riešenie, ktoré vás zbaví týchto nechcených návštevníkov raz a navždy.

Potrebujeme:

 

– ½ pohára  octu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

– ½ pohára olivového oleja

– ½ pohára zeleného šampónu

Ako na to?

 

3 prísady nalejte do rozprašvača a pretrepte. Stačí, ak zmes jednoducho rozstriekate po byte, alebo nastriekate na seba.

Foto: tjn

Mágia našich babičiek, na ktorú sa skoro zabudlo

Všetko, čo musíte urobiť je do trochy vlažnej vody kvapnúť žihlavový šapmón, namočiť hubku alebo jemnú kefu a ľahko škvrnu vyčistiť.

Nie je to  však dobré len na trávu, takto vyčistíte aj škvrny od smoly, mastné škvrny a všetky možné odolné fľaky, ktoré sa na kožennom povrchu objavia. Je to geniálna vychytávka a hlavne nestojí to skoro nič a po čistení nezanecháva typickú škvrnu po čistením. Funguje to aj koberce.

Foto: tjn

Okná nič takto nerozžiari!

Ja inak už okná neumývam a verím, že keď to skúsite, nebudete ani vy. Tento tip som počula náhodou cestou autobusom a vyskúšala som, výsledok bol perfektný. Všetko, čo potrebujete, má pritom doma každý z nás – šampón a obyčajnú vodu.

Foto: tjn

Postup:

Do teplej vody pridáme šampón (akýkoľvek – ja používam lacný žihľavový šampón za 80 centov). Umyjeme a jednoducho utrieme čistou suchou handričkou – žiadne drhnutie nie je potrebné. Kto vymyslel tento nápad má môj obdiv! Odskúšala som a rada rozšírim aj ďalej.

Najlepší lesk na auto

Jednoducho pridajte do vody na umývanie trochu šampónu.Výborne vám vyčistí auto a lak sa bude doslova lesknúť!

Škvrny na topánkach

Škvrny zmiznú, ak topánky preleštíte vlažnou vodou s trochou šampónu.

Na vlnu

Nahradí jemný prací prostriedok na pranie vlny. A ako bonus vám takto vypratá vlna bude nádherne voňať. Rovnako skvelý je šampón aj na jemnú a háklivú bielizeň.

Škvrny na košeli

Na fľaky na golieri naneste šampón, nechajte chvíľu pôsobiť a potom operte ako zvyčajne. Škvrny pôjdu dole omnoho lepšie, ako keby ste ich oprali len práškom na pranie.

Titulka: koláž tjn

Foto: tjn
Foto: tjn
Témy:


Pridajte svoj komentár