Kto raz skúsil, čo dokážu s úrodou a kvetmi, ten ich už nikdy nevyhodí do koša: Záhradkári, tieto triky s kartónmi od vajec vás dostanú!

Kartóny od vajec majú skutočne všestranné možnosti, ako ich v záhrade využiť - skvalitnia vám pôdu, pomôžu pri pestovaní rastliniek, vďaka nim vydrží úroda dlhšie čerstvá a sadenie budeme s nimi hračka.

Tieto nápady v záhrade určite využijete. Kartóny od vajec majú skutočne všestranné možnosti, ako ich v záhrade využiť – skvalitnia vám pôdu, pomôžu pri pestovaní rastliniek, vďaka nim vydrží úroda dlhšie čerstvá a sadenie budeme s nimi hračka. Neváhajte a vyskúšajte to, nebudete ľutovať.

Žiaden problém s burinou, sadením a rastlinkám sa bude skvele dariť

Perfektné na pestovanie redkvičiek, ale aj na kvety a ďalšie pôdiny

Poradíme vám skvelý trik, ako získať úrodu reďkvičiek celkom bez práce – žiadne pretrhávanie buriny ani mulčovanie nie je nutné, stačí, ak reďkvičky zasadíte do kartóna od vajec.

...

Do kartónov vložte trochu zeminy, semienka reďkvičiek a jednoducho uložíme do pôdy. Okrem reďkvičiek môžete vyskúšať aj pestovanie šalátu alebo napríklad aj cibuľoviny. Navyše, nemusíte riešiť ani správnu vzdialenosť výsadby, kartón s otvormi je na to perfektný.

Nemusíte riešiť správnu vzdialenosť a záhony budú vyzerať krásne!

Záhony budú rovnomerné a budú pôsobiť veľmi esteticky. Navyše, nemusíte riešiť správnu vzdialenosť výsadby.

Perfektný ako mulč – skvalitní vám pôdu, eliminuje burinu a vytvorí najlepšie podmienky pre vaše rastlinky

Začnite tým, že svoju záhradu dôkladne zavlažíte a pokryjete zeminu kartónom– pokryte burinu, ale nie priesady plodín.

127-600x400

 

Keď pokryjete vybraný povrch, začnite so zavlažovaním. Nastavte zavlažovanie na najjemnejší “hmlový” mód.

Keď sú kartóny nasiaknuté vlahou, pokryjeme ich niekoľko centimetrovou vrstvou zmesi drevenej štiepky a lístia. Túto zmes naneste okolo priesad.

513-600x400

Kartóny si nielen účinne poradia s burinou – bez nutnosti chemického hubenia – ale obohatia pôdu.

714-600x400

Čoskoro sa papier začne rozkladať a v pôde sa objavia malé červy – ktoré majú zásadný vplyv na kvalitu pôdy a vaše plodiny.

614-600x450

810-600x400

Krásnu úrodu môžete mať aj bez chémie!

Perfektné na vytvorenie ideálnej teploty

Ak chcete uskladniť úrodu a nemáte miesto v dome, môže vám poslúžiť táto improvizovaná pivnica. Vďaka skvelým izolačným vlastnostiam kartóny udržia pre vašu úrodu ideálnu teplotu.

Niečo aj pre vtáčiky

Predpestujte si v nich priesady

Stačí, ak semienka vložíte do pôdy v kartóne. Potom stačí priesady spolu s kartónmi len vložiť do pôdy – vyhnete tak „šoku“ zo zmeny prostredia a navyše rastlinky sú rozkladajúcim sa kartónom kontinuálne vyživované!

Prekrásne gladioly

Finta mojej svokry pre najkrajšie gladioly a cibuľoviny: Keď ich budete dávať do zeme, skúste túto radu a bude vám ich obdivovať celá ulica!

Jednoducho cibuľky  vložíme do jednotlivých otvorov v kartóne od vajec, pričom v každom otvore sme si predtým urobili dierku. Cibuľky ukladáme koreňom dole – môžete takto získať perfektne rovné rady, alebo ich vysadiť napríklad do štvorca či cik-cak. Gladioly budú mať medzi sebou rovnaké rozostupy a budú vyzerať, ako keby ste si medzery merali pravítkom. :-) Krásne vyzerá aj to, keď striedate vyššie a nižšie cibuľoviny – ja takto sadím aj tulipány a krókusy. Môžete pokojne vysadiť aj do tvaru písmena X, alebo do tvaru srdiečka – môžete mať výsledok aký chcete. :-)