1 lyžička 3x denne a kĺby fungujú ako za mlada: Toto vysaje nadbytočnú soľ z vášho tela – pomoc kostiam, kĺbom aj orgánom!

Každý rok sa stále viac ľudí trápia nepríjemné dôsledky nadmernej kumulácie soli v životne dôležitých orgánoch a kostiach. Lekári považujú medzi hlavné príčiny tohto problému zlý metabolizmus, nízku mobilitu, nízku kvalitu a nevyváženú výživu, ako aj vrodené vlastnosti tela.

Problém je v tom, že hromadenie solí je takmer bezbolestné a až príliš neskoro upozorňuje na problém. Aj keď spočiatku je zvládanie „znečistenia“ tela oveľa jednoduchšie, neskôr sa môžu pridružiť nové a nové problémy.

Existuje niekoľko overených spôsobov, ako regulovať hladinu solí v tele a dostať  jej nadmerné množstvo z tela. ide nielen o detox, ktorý vám pomôže aj zhodiť nejaké to kilo (v dôsledku zadržiavanej vody), ale zároveň pomôžete svojim orgánom, kostiam a kĺbom.

petržlen a citrón

© Depositphotos

Petržlen a citrón

Aby ste úspešne vyriešili nepríjemný problém, v prvom rade navrhujeme použiť overené diuretikum, ktoré sa ľahko pripravuje z medu, petržlenu a niekoľkých citrónov.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

petržlen a citrón pre plavidlá  

© Depositphotos

PRÍSADY

 • 250 g koreňa petržlenu
 • 150g petržlenovej vňate
 • 250 gramov citrónu (dá sa použiť aj pomaranč)
 • 300 g teplého medu

PRÍPRAVA

 1. Petržlenový koreň rozmixujte s umytými citrónmi. Ak máte chemicky neošetrený citrón, použite aj kôru.
 2. petržlen a citrón na chudnutie
 3. © Depositphotos
 4. Pridajte nasekané petržlenové listy do rozmixovanej zmesi a pridajte med. Všetko zamiešajte.

Táto zmes by sa mala užiť trikrát denne, jednu čajovú lyžičku.

petržlen a citrónový tlak

© Depositphotos

Pohánka a kefír

Pohánka, nasiaknutá kefírom, je ideálnym prostriedkom proti zvýšenej hladine soli v tele. Stačí večer zaliať 2 polievkové lyžice pohánky 1 šálka kefíru 1% tuku. Potom sa zmes vloží do chladničky. Ráno bude pohánka mäkká. Jedzte ju raňajky. Trvanie tejto liečby je 1 týždeň. Počas tohto obdobia sa všetka nadbytočná soľ, ktorá ešte nemá formu kryštálikov, odstráni z tela. Ako preventívne opatrenie sa odporúča, aby ste tento prostriedok pripravili raz mesačne.

Odvar z bobkového listu

Odvar z bobkového listu je veľmi silný liek proti nadmernej soli v tele. Aby ste zvládli tento problém, musíte zobrať 5 veľkých listov a zaliať 500 ml vody. Varte na nízkej teplote po dobu 20 minút. Po ochladení vývaru sa z neho odoberú listy.Vezmite prostriedok 1 dúšok 3 krát denne pred jedlom.

Ríbezľové listy

Listy čierneho ríbezlí sú tiež veľmi užitočným prostriedkom na zbavenie sa prebytočnej soli. Potrebujeme 5 polievkových lyžíc sušených a mletých listov zaliať 1 litrom vriacej vody a nechať 60 minút lúhovať. Scedíme a pijeme 1-3 šálky denne. Táto tekutina sa nesmie užívať v tehotenstve.

Čerstvé uhorky

Čerstvé uhorky môžu byť vynikajúcim pomocníkom v boji proti nadmernej soli. Na liečbu po dobu 2 mesiacov musí pacient jesť uhorkový koktail. Pri príprave sa 1 veľká uhorka ošúpe a rozomelie v mixéri a pridajú sa 2 stredne veľké kôprové vetvičky. Do výslednej zmesi sa naleje 1 šálka kefíru s obsahom tuku 3,2%. Dobre premiešajte, pite na prázdny žalúdok. Neužívajte pri ochoreniach gastrointestinálneho traktu.

Orechová tinktúra

Je dobré venovať pozornosť aj inej tinktúre, ktorá tiež pomáha rýchlo odstraňovať usadeniny solí.

PRÍSADY

 • 40 zelených vlašských orechov
 • 2,5 litra vody

PRÍPRAVA

 1. Oddeľte šupku z orechov, vložte ich do panvice, zalejte vodou a pomaly zahrievajte.petržlen a citrón na pečeň© Depositphotos
 2. Varte asi 30 minút. Potom vývar ochladte a celý deň nechajte odpočívať na tmavom mieste.

Táto tinktúra by sa mala užívať takto: pol pohára ráno, popoludní a pred spaním. Užívajte len týždeň a okrem toho si dajte denne hrsť vlašských orechov.

petržlen a citrón

© Depositphotos

Túto tinktúru nesmú užívať ľudia trpiaci nadbytkom jódu v tele . Na kontrolu jeho úrovne sa obráťte na svojho lekára. Nezabudnite tiež, že uvedené prostriedky neslúžia ako náhrada medicínskej liečby, sú len doplnkom k tomu, aby ste sa cítili lepšie a zdravšie.